Allianz para transferleri için token geliştiriyor

Sigorta devi Allianz global ortakları arasında kullanmak için bir token çıkarmayı tasarlıyor. Firma bu token sayesinde para dönüştürmeye gerek kalmadan uluslararası işlemler yapacak.

Allianz token bir Blockchain startup’ı Adjoint tarafından geliştiriliyor. Adjoint projeye dair detayları henüz açıklamadı. Ancak Allianz’ın Blockchain uzmanı Oliver Volk token’in yapım aşamasından olduğunu onayladı:
 
‘’Evet, Allianz token çıkarmayı planlıyoruz. Böylece para dönüşümlerinde kolaylık sağlanacak. Ancak yapılacak çok iş var ve henüz düzenlemelerle nasıl baş ederiz bilmiyorum. Allianz token FX kısıtlamalarından kurtulmak için bize yardım edecek. Özellikle ana merkezimizde kabul edilmeyen paraların tekrar dönüştürülmesini kolaylaştıracak. Artık bankacılık sistemine daha az güven duyulmasını doğal karşılıyorum. Allianz token sayesinde komisyonlara ödediğimiz miktar yüksek oranda düşecek.’’
 
Allianz Avrupa gelişim programları sorumlusu Alan Cabello token fikrinin daha önce iade işlemlerinde kullanılmak üzere ortaya çıktığını, ardından değişerek Allianz token’e karar verildiğini belirtti. Cabello şunları söyledi:
 
‘’Aslında amaç parayı yasal şekilde dünyanın bir ucundan diğer ucuna aktarmak. Düzenlemeler ve ülkelerin engelleri dolayısıyla bu iş oldukça zaman alabiliyor. Banka transferleri 2 ya da 3 gün sürüyor. Her adımda işlem görmesi ve kaydedilmesi ayrıca bir iş yükü yaratıyor. Bu problem oldukça yaygın, bütün büyük sektörlerdeki dev firmalar para transferleri konusunda fazlaca efor sarfediyor.’’
 
Volk Allianz ve bir şirket arasındaki para transferine dair e-posta yazışmasının iki bin e-postadan fazla olduğunu ifade etti. Cabello Allianz müşterilerinin genellikle paralarının nerede olduğunu sordukları belirtti ve Allianz token’lerinin bu soruları cevaplamayı kolaylaştıracağını ileri sürdü. Cabello Blockchain üzerinde dolara dayanan bir token’in kripto para sayılamayacağının altını çizdi.
 

20.04.2018

Haberler

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eği

Piyasa hacmi o seviyenin altına indi!

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen hafif toparlanman

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasa

O ülkede dijital para yatırımlarında vergiler kaldırıldı

Gürcistan dijital para alım-satımı yapan birey ve şirketlerden artık katma