Altınyağ`ın mal varlıklarının satışına onay çıktı

Altınyağ Kombinaları A.Ş`nin mal varlıklarının, Sodrugestvo Group S.A`ya satışına Altınyağ Olağanüstü Genel Kurulu`ndan oybirliği ile onay çıktı.

İzmir'in köklü sanayi kuruluşlarından  Altınyağ Kombinaları A.Ş'nin mal varlıklarının, Avrupa'nın en büyük yağlı tohum kırımı ve tarımsal emtia ticaret şirketi Sodrugestvo Group S.A'ya  34 milyon dolar+ KDV bedelle satışına Altınyağ Olağanüstü Genel Kurulu'ndan oybirliği ile onay çıktı. 
 
Altınyağ ile Sodrugestvo Group S.A Kasım 2017 sonunda, Altınyağ'a ait Gayrimenkul ve Makina Parkının tamamı ile Altınyağ İştiraki Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'ye ait Gayrimenkul ve Makina Parkının tamamının KDV hariç 34 milyon  ABD dolarına satışına ilişkin niyet mektubu imzalanmıştı. 
 
YAĞ ÜRETİMİ DEVAM EDECEK
 
Altınyağ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik Olağanüstü  Genel Kurul'da satışa onay veren şirket hissedarlarına teşekkür ederek şunları söyledi: 
 
"Sodrugestvo Group S.A ile imzalağımız Niyet Mektubu'na onay veren hissedarlarımıza güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz. Genel Kurul'umuzdan aldığımız destek ile satış sürecinin başarılı bir 
şekilde tamamlanacağına inanıyoruz.
 
Bu noktada bir konuya açıklık getirmek istiyorum: Yaptığımız işlem Sodrugestvo'ya varlık satışıdır, Altınyağ markası yaşamaya devam edecektir. Altınyağ markası ile hamyağ ticaretinin yanı sıra, 
özellikle satışını yaptığımız fabrikamızın rafine tesislerinde fason yağ  &uum