Altınyağ`ın mal varlıklarının satışına onay çıktı

Altınyağ Kombinaları A.Ş`nin mal varlıklarının, Sodrugestvo Group S.A`ya satışına Altınyağ Olağanüstü Genel Kurulu`ndan oybirliği ile onay çıktı.

İzmir'in köklü sanayi kuruluşlarından  Altınyağ Kombinaları A.Ş'nin mal varlıklarının, Avrupa'nın en büyük yağlı tohum kırımı ve tarımsal emtia ticaret şirketi Sodrugestvo Group S.A'ya  34 milyon dolar+ KDV bedelle satışına Altınyağ Olağanüstü Genel Kurulu'ndan oybirliği ile onay çıktı. 
 
Altınyağ ile Sodrugestvo Group S.A Kasım 2017 sonunda, Altınyağ'a ait Gayrimenkul ve Makina Parkının tamamı ile Altınyağ İştiraki Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'ye ait Gayrimenkul ve Makina Parkının tamamının KDV hariç 34 milyon  ABD dolarına satışına ilişkin niyet mektubu imzalanmıştı. 
 
YAĞ ÜRETİMİ DEVAM EDECEK
 
Altınyağ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik Olağanüstü  Genel Kurul'da satışa onay veren şirket hissedarlarına teşekkür ederek şunları söyledi: 
 
"Sodrugestvo Group S.A ile imzalağımız Niyet Mektubu'na onay veren hissedarlarımıza güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz. Genel Kurul'umuzdan aldığımız destek ile satış sürecinin başarılı bir 
şekilde tamamlanacağına inanıyoruz.
 
Bu noktada bir konuya açıklık getirmek istiyorum: Yaptığımız işlem Sodrugestvo'ya varlık satışıdır, Altınyağ markası yaşamaya devam edecektir. Altınyağ markası ile hamyağ ticaretinin yanı sıra, 
özellikle satışını yaptığımız fabrikamızın rafine tesislerinde fason yağ  üretimi yaptırmayı, dökme ve Altınyağ markalı yemeklik yağlarımızı  iç ve dış piyasaya satmayı planlıyoruz. 
 
Ayrıca Altınyağ varlıklarının satışından elde ettiğimiz gelir ile önümüzdeki dönemde, iştirakimiz olan Etiler Marmaris'in de yer aldığı gıda ve gayri menkul alanında yatırımlar yapmayı, var olan 
yatırımlarımızı güçlendirerek büyümeyi hedefliyoruz" . 
 
20 MİLYON DOLAR YATIRIM
 
Artı Yatırım Holding  Altınyağ'ı 2012 yılında satın almış, stratejik bir kararla farklı sektörlerin kullanacağı sanayi yağları ile küspe üretimine yoğunlaşmaya karar verilmişti. Bu karar 
doğrultusunda 4 yılda 20 milyon dolar yatırım yapılarak fabrika tamamen yenilenmiş ve yapılan yenilemelere ek olarak 400 ton/gün kapasiteli yeni bir yağlı tohum işleme/ham yağ ve küspe üretim tesisi oluşturulmuştu.
 
Altınyağ Sodrugestvo Group S.A' nın Türkiye iştiraki ile 2015 yılında 4 milyon  dolarlık, 2017 yılı Haziran ayında da 2 yıl süreli  16 milyon ABD doları tutarında (1 milyon ABD Doları artı opsiyonlu) Yağlı Tohum Fason İşleme Sözleşmesi imzalamıştı.

28.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p