Binance`ın kârı, 148 yıllık bankayı geçti

Binance, Almanya`nın en büyük ve Avrupa`nın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank`ın kârını geçti. Yani, bundan 8 ay önce var olmayan bir kripto para borsası, 148 yıl önce kurulan lider bir bankayı kâr bakımından geride bıraktı.

Almanya’nın en büyük bankası ve Avrupa’nın önde gelen finans kurumlarından biri olan Deutsche Bank, 2018’in ilk çeyreğinde 146 milyon dolar kâr elde etti. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ise 200 milyon dolar kâr elde etti.
 
BİNANCE VE DEUTSCHE BANK
 
Binance, Almanya’nın en büyük ve Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank’ın kârını geçti. Yani, bundan 8 ay önce var olmayan bir kripto para borsası, 148 yıl önce kurulan lider bir bankayı geride bıraktı. 200 çalışanı olan bir girişim, 100 bin çalışanı olan bir bankacılık devini yendi.
 
Kripto para dünyasında “CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, 3 Mart’ta şöyle yazmıştı:
 
“Binance, dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Başlangıçtan itibaren ilk 3 ayda 7.5 milyon ABD dolarının üzerinde kâr elde etti. İkinci çeyrekte bu kâr 200 milyon ABD dolarına ulaştı. Üçüncü çeyrek hala devam ediyor ve daha fazla büyüme bekleniyor. Bir şube açmak için Binance’i çekebileceh herhangi bir ülke, iyi bir vergi geliri kazanacaktır.”
 
Malta için Binance’in Tayvan’dan Avrupa ülkesine taşınması, Deutsche Bank‘ın merkezini ve faaliyetlerini Almanya’dan Malta’ya kalıcı olarak değiştirmekten daha büyük bir hamleydi. Binance’in üstel büyüme oranı ve kripto para piyasasının hızlı hareketi göz önüne alındığında, Malta hükümetinin kripto para sektörünü kucaklamadaki motivasyonu oldukça belirgin.
 
Deutsche Bank’ın yeni CEO’su olarak atanan Christian Sewing, bankanın hala baskın olduğu birkaç alanda istikrar sağlamaya odaklanacağını belirtti. Banka, 800 milyon dolarlık yeniden yapılandırma planı ve büyük bir işçi çıkarımıyla 2018’in sonuna kadar kâr elde etmeyi hedefliyor.
 
KRİPTO PARA SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ
 
Kripto para piyasasının değerlemesi, şu anda HSBC ve JPMorgan’ın toplam piyasa değerinden daha az olan 400 milyar dolar civarında seyrediyor. Bununla birlikte kripto para piyasası hala erken aşamada.
 
Yaklaşık 200 çalışanlı girişimlerin milyarlarca dolarlık değerlere ulaşması ve Deutsche Bank gibi büyük bankaların kârlılıklarını aşması, kripto para piyasasının sağlıklı ve uzun vadeli bir gelişim sürecinde olduğunu gösteriyor.

27.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p