BİS Enerji borç ödemesini yine erteledi

MetroCity AVM`nin sahiplerine ait olan BİS Enerji, daha önce Ağustos taksidini 30 Kasım`a ertelediği 20 milyon liralık borcunu bu kez 28 Şubat 2018`e erteledi.

İstanbul Levent`teki MetroCity AVM`nin sahiplerine ait olan BİS Enerji, daha önce Ağustos taksidini 30 Kasım`a ertelediği 20 milyon lira nominal değerli tahvilini yine yapılandırdı.

BİS Enerji, 29 Ağustos`ta itfası ödenmeyen anaparanın faizi ile 30 Kasım`da itfası ödenmeyecek olan tahvilin son Kuponunu 28 Şubat 2018`e erteledi.

Birinci kupon ve anapara ödemesi de 28 Şubat 2018`de yapılacak. Yeni ödeme planına göre ikinci kupon ve anapara Mayıs, üçüncü kupon ve anapara Ağustos ve dördüncü kupon ile kalan anapara Kasım 2018`de ödenecek.

Toplam yapılandırılan anapara 20 milyon lira, yapılandırılan kupon ise 1,24 milyon lira. 28 Şubat`taki kupon faizi yüzde 4,61 olacak. Gösterge faiz bu tarih için yüzde 14,15 olacakken sonraki kupon ödemelerinde ödeme öncesindeki son 3 güne ait ağırlıklı gösterge 2 yıllık bileşik faiz ortalaması baz alınacak.

BORÇLAR YAPILANDIRILDI

2016 yılı ve 2017 başına kadar olan dönemde şirketin ana ortağı SGM Enerji ve BİS Enerji çeşitli bankalardaki borçları ve tahvil kuponlarında yeniden yapılandırmaya gitmişti.

Şirket, daha önce 2016 bilançosunda da açıklama tarihini kaçırmış, 12 Nisan`da Borsa İstanbul`un (BIST) uyarısı üzerine 28 Nisan`a kadar verilen sürenin son gününde mali sonuçlarını kamuyla paylaşmıştı.

2015 SONUNDA FAALİYETLERİNİ DURDURDU

BİS Enerji, 2015 sonunda faaliyetlerini durdurarak iştiraki Bisen Elektrik`ten müşterilerine elektrik tedarik etmeye başlamıştı.

O tarihte KAP`a yapılan açıklamada, "Enerji sektöründeki halen devam eden negatif dalgalanmalar ve reel sektörde ekonomik koşulların zorlaşması, doğalgazdan üretim maliyetlerinin yüksek olması ve tahsilat tarihleri ile ödeme tarihlerinin örtüşmemesi nedeniyle üretim faaliyetleri şimdilik durdurulup tesisin üretim grupları bakıma alınmıştır. Mevcut kapasitemiz sayesinde sistemden ucuz fiyatla elektrik satın alınarak yüzde 100 iştirakimiz olan Bisen Elektrik Satış A.Ş. üzerinden müşterilerin elektriği karşılanmaktadır" denildi.

BusinessHT

29.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p