Bitcoin fiyatını yükselten nedenler!

Uzun bir süredir düşüş trendinde olan Bitcoin son bir kaç haftadır yükselişe geçti ve 10 bin dolar sınırına yaklaştı. Peki Bitcoin fiyatının yükselmesine neler sebeb oldu?

Geçen yılın Aralık ayında, dünyanın en büyük dijital para birimi Bitcoin, neredeyse 7 bin dolara düşmeden önce 20.000 dolar seviyesine ulaştı. 20.000 dolar seviyesine ulaştıktan sonra uzun bir süre düşüş  trendinde seyreden Bitcoin geçtiğimiz hafta içerisinde yükselişe geçerek 9 bin dolarlık direnç bölgesini kırdıktan sonra 10.000 dolar sınırına yaklaştı.
 
Peki Bitcoin fiyatlarının yükselmesine neler sebeb oldu. İşte piyasayı hareketlendiren bir kaç sebeb:
 
SAROS VE ROCKEFELLER 
 
New Coin CEO’su Fran Strajnar, Bitcoin'in birçok nedenden dolayı yukarı doğru hareket ettiğini düşünüyor. Stajnar, yükseliş trendinin ana sebebinin Bitcoin aydınlatma ağının iyileştirilmesi olduğuna inanıyor.
 
Strajnar'a göre; Amerika, emtia belirteçlerini değil, güvenlik belirteçlerini düzenlemek için harekete geçti. Bu hareket, para birimine yatırım yapmak için adım atmış olan ve bunu artıran önemli yatırımcıları çekmiştir. Soros ve Rockefeller'lerin kripto ekosistemine girmesiyle bu pazar meşrulaştırılacak ve çok olumlu bir şekilde ilerlemeye devam edecek. 
 
ONAY VERİLDİ
 
George Soros'un 26 milyar doları aşan servet yönetim firması, dijital varlıkların ticaretini yapmayı planlıyor. Saros Fonu’ndan Adam Fisher daha önce fonun kripto para ticaretine onay verdiğini açıklamıştı.
 
VENROCK COİNFUND ORTAKLIĞI
 
Rockefeller ailesine bağlı olan Venrock  firması da kripto ticaretine girmeye hazırlandığını açıklamıştı. Venrock kripto ticareti için  CoinFund ile ortaklık yaptı.
 
Yaşanan gelişmeler ile Bitcoin'e yatırım yapan daha fazla finansal kurum ile dijital para, ana akım olmaya doğru pozitif yönde ilerlemektedir.
 
VERGİ PANİK YARATTI
 
Birleşik Statik vergi günü, Bitcoin yatırımcıları arasında çok fazla paniğe neden olmuştu ve insanlar kripto vergilerini halletmeleri için çok fazla satış yaptı. Satış trendini geride bırakan yatırımcılar alış pozisyonuna geçti ve Bitcoin’de istikrarlı bir şekilde artış olmaya başladı.
 
BORSALARDAKİ DÜZENLEMELER
 
Kripto borsalarına getirilen düzenlemeler de borsaların yatırımcılara ve güvenlik sistemlerine daha fazla dikkat etmesini sağladı. Getirilen düzenlemeleri sağlayamayan borsalar ya el değiştirdi ya da piyasadan çekilmeye başladı. Getirilen düzenlemeler ile dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi hedeflendi. Buna en iyi örnek ise Japonya’da yaşanan gelişmelerdir. 
 

26.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p