Bitcoin yerinde sayıyor Ripple uçtu

Kripto para dünyasının üçüncü büyüğü Ripple son günlerde yaşadığı artışlarla yatırımcısını sevindiriyor. Birim toplamda yüzde 30 üzerinde büyüdü ve 0.86 dolar sınırına dayandı.

Bahar ayları ile birlikte kripto para birimlerinde yaşanan yükseliş havası yatırımcıları sevindirdi. Bitcoin ile birlikte diğer alt coinlerin çoğu da hareketlenirken Ripple birimi ise adeta uçtu. 
 
Yatırımcıyı sevindirdi Geçtiğimiz haftalarda 0.5 dolar seviyesine kadar inerek kafalarda soru işaretleri uyandıran Ripple özellikle bu hafta tırmanışa geçti. Şu anda 0.86 dolar seviyelerini test eden Ripple sadece bugün yüzde 15-16 arttı. Son 7 günde ise artış yüzde 30 üzerinde oldu.
 
Üçüncü büyük kripto para olan Ripple ayrıca Ethereum ile arasındaki farkı da kapatmaya başladı. Ödeme teknolojileri ile ilgili yapılan farklı ortaklıklar Ripple'ı güçlendiriyor.  
 
Bitcoin ise yatay bir seyir izlemeye devam ediyor. Önceki dönemlerin keskin hareketlerinin aksine yüzde 1-2 civarında artış veya azalış yaşanıyor. Birim 8400 dolar seviyelerinde. 
 
Diğer taraftan Stellar da bu haftanın en çok kazandıranlarından oldu. Birim 7 günlük yüzde 35 üzerinde artış yakalamayı başardı. Önceki dönemlerin aksine Bitcoin küçük artışlar yapmasına rağmen alt coinler çok büyük farklarda büyümeye başladı. Böylece BTC ile olan oranları da düşmeye başladı. Yatırımcılar da haliyle alt coinlere yöneliyor.

20.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p