Bittrex üye alımını yeniden açtı!

ABD, Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex bir süredir kapalı tuttuğu yeni üye alımlarını nihayet açtı.

Borsadan dün yapılan açıklamada, kullanıcıların bundan sonra yenilenen web siteye kayıt olabileceği belirtildi. Kullanıcı sayısında yaşanan patlama sebebiyle Aralık ayında borsa üye alımlarını durdurmuştu. Piyasanın lider kripto para borsalarından Binance de Bittrex gibi üye alımlarını durdurmuştu. Bittrex’te o zamandan beri müstakbel kullanıcılardan bekleme listesi programına kayıt yaptırması isteniyordu. Bundan sonra üye olma sürecini tamamlamak isteyen tüm kullanıcıların tam teşekküllü kimlik doğrulama sürecinden geçmesi gerekiyor. Öte yandan borsadan yapılan açıklamada güvenlik seviyesinin artırıldığının ve web sitenin geliştirildiğinin altı çizildi.
 
Bittrex CEO’su Bill Shihara Aralık ayında üye alımlarının durdurulmasına sebep olarak şirketin “müşterilerine güvenilir bir platform ve olağanüstü bir müşteri hizmeti sunma görevini” gösterdi.
 
Shihara konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Altyapımızı geliştirmek ve web sitemizi yükseltmek için geçirdiğimiz sıkı bir çalışma döneminin ardından bugün itibariyle yeni üyelerin platformumuza kayıt olabileceğini duyurmaktan memnuniyet duyarız.”
 
Öte yandan Bittrex’teki yenilikler bunlarla bitmiyor. Yapılan açıklamada Bittrex ekibine önemli isimlerin katıldığı belirtildi. Bu isimler arasında eski Amazon çalışanlarının yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Adalet ve İç Güvenlik Bakanlıklarının eski üyeleri bulunuyor.
 
Üye alımlarının açılması, Bittrex’in token listeleme kriterlerini piyasaya duyurmasından iki ay sonra gerçekleşti. Borsa çalışanları yeni yola çıkan projelerin ön değerlendirmesini yapıyor. Ancak borsaya göre, tam değerlendirmeden geçmiş tokenlerin ABD’de sınırları içerisinde listelenebilmesi için uyumluluk prosedürlerini de tamamlaması gerekiyor.
 
Gelişmiş grafikleri ve kullanım kolaylığıyla öne çıkan Bittrex geçtiğimiz ay küçük hacimli 82 tokeni platformundan çıkaracağını duyurmuştu.

11.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p