Black Friday 2017 indirimleri ne zaman başlayacak?

2017 yılı Black Friday indirimlerini merakla bekleyen alışveriş tutkunları markaların peş peşe yaptıkları açıklamalar sonrasında 24 Kasım’ı beklemeye başladı. Bu yıl Öğretmenler Günü ile aynı güne denk gelen ‘Kara Cuma” nedeniyle e-ticaret sitelerinde rekor sayıda satış yapılması bekleniyor. Peki, Kara Cuma olarak da bilinen Black Friday nedir ve mağazalar neden indirime gidiyor?

Black Friday (Kara Cuma) indirimleri için geri sayımın başlamasının ardından mağazalar yapacakları indirimleri duyurmaya başladı. ABD ve Kanada’da perşembe günleri kutlanan Şükran Günü’nün ertesi sabahı “Kara Cuma” olarak adlandırılan gün başlıyor. Birçok ülkede erken saatlerde açılan mağazalar sıra dışı indirimlerle teknoloji ve alışveriş tutkunlarını bünyesine çekiyor.

BLACK FRİDAY TÜRKİYE’DE NE ZAMAN KUTLANACAK?

24 Kasım Cuma günü Öğretmenler Günü ile aynı tarihe denk gelen Kara Cuma nedeniyle ülke çapında birçok mağazada büyük indirimler yapılacak. 1961 yılında ilk kez yerel bir gazetede kullanılan “Black Friday” kavramı o günden sonra alışveriş çılgınlığının yaşandığı özel güne verilen kalıcı isim olarak kullanılmaya başlandı.  Türkiye’deki alışverişlerde normal bir güne oranla yüzde 622’lik bir sıçramanın olduğu ifade edilirken geçtiğimiz yıllarda en fazla tercih edilen ürünler kıyafet, elektronik ürünler ve kitaplar olmuştu.

22.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p