Blockchain tabanlı akıllı telefon tanıtıldı

Blockchain tabanlı akıllı telefon Exodus 1, gün yüzüne çıktı. HTC’nin geliştirdiği telefon Aralık ayında Bitcoin ile satışa çıkacak. Bitcoin ve blockchain işlemlerini yapabilen telefon ayrıca kullanıcı verilerini de kripto güvenlik yöntemleriyle koruyacak.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC'nin merakla beklenen blockchain odaklı yeni telefonu Exodus 1 resmen tanıtıldı. Kripto paralar ve veri merkezi olmayan uygulamalar için evrensel cüzdan özelliği sunan HTC Exodus 1, Snapdragon 845 işlemci, 6 inçlik Quad HD ekran, 6 GB RAM, 128 GB’lik depolama alanı ile geliyor.

Telefonda 3500 mAh’lik batarya, 16 megapiksellik çift arka kamera, 8 megapiksellik ön kamera bulunuyor.

Android Oreo işletim sistemi yüklü olarak sunulacak olan HTC Exodus 1’in hiç şüphesiz en dikkat çeken özelliği, kullanıcıların bu telefonla blockchain ağına bağlanabilmesi ve Bitcoin ile Ethereum gibi kripto para birimlerinin para ticaretini yapabilmesi.

Telefon, kullanıcıların artan ilgisiyle hacker’ların siber saldırılarının da gözdesi haline gelen Bitcoin ve benzeri kripto para cüzdanlarının hırsızlığına karşı ekstra güvenlik önlemleri sunuyor.

Exodus 1’da kullanıcılar, kripto para birimi anahtarların yanı sıra tüm diğer kişisel verilerini, telefonun Android sisteminde görülmeyen daha güvenlikli güvenli bir bölümde saklayabiliyor.

0.15 BİTCOIN’E SATILACAK

Cihazı tanıtan HTC’nin Exodus biriminin üst yöneticisi Phil Chen, “Bu cihaz, blockchain ekosistemini genişletmeye ve yakın gelecekte kullanıcıların kendi verilerini, dijital mülke dönüştürüp, sahip olmalarının yolunu açacak” dedi.

Tanıtım ile birlikte ön siparişe açılan ve Aralık ayında satışa çıkacak olan HTC Exodus 1’in fiyatı da yine blockchain teknolojisiyle uyumlu olacak şekilde kripto para birimleri cinsinden açıklandı. Buna göre Exodus 1’in satış fiyatı 0.15 Bitcoin veya 4.78 Ethereum olacak. Diğer bir deyişle HTC’nin blockchain telefonu yaklaşık 960 dolarlık bir fiyatla piyasaya girecek.(Habertürk)
 
 

23.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p