Blockchain tabanlı akıllı telefon tanıtıldı

Blockchain tabanlı akıllı telefon Exodus 1, gün yüzüne çıktı. HTC’nin geliştirdiği telefon Aralık ayında Bitcoin ile satışa çıkacak. Bitcoin ve blockchain işlemlerini yapabilen telefon ayrıca kullanıcı verilerini de kripto güvenlik yöntemleriyle koruyacak.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC'nin merakla beklenen blockchain odaklı yeni telefonu Exodus 1 resmen tanıtıldı. Kripto paralar ve veri merkezi olmayan uygulamalar için evrensel cüzdan özelliği sunan HTC Exodus 1, Snapdragon 845 işlemci, 6 inçlik Quad HD ekran, 6 GB RAM, 128 GB’lik depolama alanı ile geliyor.

Telefonda 3500 mAh’lik batarya, 16 megapiksellik çift arka kamera, 8 megapiksellik ön kamera bulunuyor.

Android Oreo işletim sistemi yüklü olarak sunulacak olan HTC Exodus 1’in hiç şüphesiz en dikkat çeken özelliği, kullanıcıların bu telefonla blockchain ağına bağlanabilmesi ve Bitcoin ile Ethereum gibi kripto para birimlerinin para ticaretini yapabilmesi.

Telefon, kullanıcıların artan ilgisiyle hacker’ların siber saldırılarının da gözdesi haline gelen Bitcoin ve benzeri kripto para cüzdanlarının hırsızlığına karşı ekstra güvenlik önlemleri sunuyor.

Exodus 1’da kullanıcılar, kripto para birimi anahtarların yanı sıra tüm diğer kişisel verilerini, telefonun Android sisteminde görülmeyen daha güvenlikli güvenli bir bölümde saklayabiliyor.

0.15 BİTCOIN’E SATILACAK

Cihazı tanıtan HTC’nin Exodus biriminin üst yöneticisi Phil Chen, “Bu cihaz, blockchain ekosistemini genişletmeye ve yakın gelecekte kullanıcıların kendi verilerini, dijital mülke dönüştürüp, sahip olmalarının yolunu açacak” dedi.

Tanıtım ile birlikte ön siparişe açılan ve Aralık ayında satışa çıkacak olan HTC Exodus 1’in fiyatı da yine blockchain teknolojisiyle uyumlu olacak şekilde kripto para birimleri cinsinden açıklandı. Buna göre Exodus 1’in satış fiyatı 0.15 Bitcoin veya 4.78 Ethereum olacak. Diğer bir deyişle HTC’nin blockchain telefonu yaklaşık 960 dolarlık bir fiyatla piyasaya girecek.(Habertürk)
 
 

23.10.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ