`Boğa koşusunu Amazon’un CEO’su tetikleyebilir`

Binance`ın CEO`su Changpeng Zhao, dünyanın en zengin ismi Amazon`un CEO`su Jeff Bezos`un sıradaki boğa koşusunu tetikleyebileceğini söyledi.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, kripto para piyasasındaki hazlihazırdaki kış mevsiminin uzun sürme ihtimaline karşı bazı önlemler aldı.

Ancak, Bitcoin’e ve kripto paralara sadık olan çok sayıda insan hevesle bir sonraki boğa koşusunu bekliyor. Onlar, boğanın önünde sonunda geleceğinden eminler.

Birkaç gün önce, önde gelen kripto para borsası Binance‘nin CEO’su Changpeng Zhao, Jeff Bezos’un kurucusu olduğu online perakende devi Amazon’un bir sonraki boğa koşusu için katalizör (tetikleyici güç) etkisi yapabileceğini söyledi.

Çoğunlukla CZ olarak bilinen Changpeng Zhao, Twitter’daki takipçilerine bir sonraki boğa koşusunu neyin tetikleyebileceğini sordu. Ayrıca, bunu çoğu zaman sorduğunu ve kendisinin de cevabı bilmediğini ekledi.

2017’nin başında 1,000$’ın altında olan Bitcoin‘in 2017’nin sonuna doğru 20,000$ seviyelerine tırmanması, kurumsal yatırımcıların kripto para dünyasına adım atmaya yönelik beklentilerini artırmıştı.

2018’e geldiğimizde ise yerleşik finans sektöründen gelecek yatırımların gerçekleşmemesi nedeniyle çoğu Bitcoin ve kripto para yatırımcısı pozisyonlarını kapatarak gemiyi terk etti. Bunda etkili olan diğer faktörler ise, artan düzenleme tehdidinden kaynaklanan endişe ve genel benimseme konusundaki şüpheler idi.

Geçtiğimiz ay, bu korkular gerçeğe dönüştü. Bitcoin Cash çatallanması sonucu iki geliştirici grup da birbirini yok etmeye girişti. Bu gruplar, Bitcoin ve kripto para fiyatlarının tamamen çökmesini, pozisyonlarından vazgeçmeye tercih ettiler.

Çok sayıda insanın, fiyatların yükselmesi için bir dizi perakendecinin Bitcoin’i kabul etmeye başlaması gerektiğini düşünmeye başlamasıyla birlikte Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi son aylarda önemli bir eleştiri konusu oldu.

Benimsenmedeki artış ve Bitcoin kullanımıyla ilgili bazı olumlu sinyaller var ancak, Amazon gibi büyük firmalar dijital token’ları kabul edene kadar piyasadaki güvensizlik ortamı devam edecek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Forbes

12.12.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p