BP’den kripto para hamlesi

Enerji devi BP, ICO’larını gerçekleştiren Blockchain girişimleriyle ortaklık kurmayı düşündüğünü açıkladı. Ayrıca Çarşamba günü konuyla ilgili açıklamalar yapan bir yönetici, şirket içinde kullanılacak token için testler yapıldığını da söyledi.

Londra’daki Blockchain Expo’da konuşan, BP’nin dijital inovasyon teknoloji direktörü Julian Gray, finansal olmayan işletmelerin, finansal olan işletmelere göre Blockchain teknolojisine daha açık olduğunu söyledi.  
 
Gray, "Blockchain ile ilgili şimdiye kadar hiçbir şey yapmadık. Ama bu bazı girişimlerde bulunmayacağımız anlamına da gelmiyor. Şirket için değer aktarımlarında kullanılacak token’ları test etmeye başladık." dedi.
 
Gray, kendi İnovasyon ekibinin sağlam bir şekilde finanse edildiğini söylerken, ICO rotasındaki farklı girişimlerle çalışmaya açık olduklarını da, “Bu işi yapan diğer girişimcilerle ortaklık yapar mıyız? Neden olmasın… Şu anda olmasa bile bu mümkün.” sözleriyle dile getirdi.
 
Ayrıca Gray bu konuyla ilgili BP içinde gerçekleştirilmesi gereken birçok eğitim olduğunu söyledi. Bunun yanında şirket içinde Blockchain teknolojisinden haberdar olan ve bu teknolojinin “hacker bölgesi” olmadığının farkında olan yalnızca bir avuç insan olduğunu da ekledi.
 
Gray’in konuşmasına karşılık, Hogan Lovells hukuk bürosunun ortağı ve oturum moderatörü Lewis Cohen, BP gibi büyük bir şirketten bunları duymanın ilginç olduğunu söyledi.
 
Cohen’e göre, finansal kurumlar ICO’lara ve halka açık Blockchain tekliflerine karşı çıksalar da bu durum daha geniş olan kurumsal dünyada söz konusu değil. Tam tersine böyle büyük şirketler inovasyonları finanse etmek için token’ları kullanmaya oldukça uygun.
 
Julian Gray de Cohen’ın düşüncelerine katıldığını, “Bu teknoloji artık aramızda ve hızla ilerliyor. Biz de bir noktada onunla buluşmak zorundayız.” sözleriyle belirtti.

20.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p