Bu ICO’lar ezber bozuyor

Küresel pazarda pek çok sektör yer alıyor. Bu sektörlerde çalışmalarına devam eden yenilikçi müdavimler ürünlerini daha şeffaf, değerli ve güvenli hale getirebilmek için gelişmekte olan ve kullanıcılarına pek çok avantaj sağlayan Blockchain teknolojisinden ve diğer kripto para teknolojilerinden faydalanıyorlar.

Bu teknolojilerin getirdiği büyük olanaklardan faydalanan, sektörlerindeki mevcut sistemlere meydan okuyan ve böylece kendi alanlarında yeni bir çığır açmayı başaran bazı ICO etkinliklerini siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
 
REKLAMCILIK SEKTÖRÜ: LİBERDY
 
Blockchain sektörünün gündelik hayatlarımıza her geçen gün biraz daha girmesiyle reklamcılık sektörü kendisini bir tür değişim sürecinin içerisinde buldu. Liberdy adı verilen startup belki de bu değişim sürecini en iyi ifade eden projelerden birisine imzasını attı.
 
Liberdy bir tür reklamcılık veri işlem platformu sağlayıcısı olarak tanımlanabilir. Blokchain teknolojisinin getirdiği yeniliklerden ve olanaklardan en iyi biçimde faydalanan platform kullanıcılarına yenilikçi ve adilane niteliklere sahip bir reklamcılık ekonomisi sağlayacak. Şirket geliştirdiği veri işlem platformu sayesinde kullanıcı verilerinin menkul birer değer haline getirilmesine imkan tanıyor. Buna göre verilerin sahibi olarak ifade edebileceğimiz kullanıcılar kişisel bilgilerinden para kazanabilecekler.
 
ÖDEME HİZMETLERİ SEKTÖRÜ: TELCOİN
 
Küresel para transferi sektöründeki ilgi çekici ve ezber bozan bir güç olarak görülen Telcoin piyasanın ağır toplarına meydan okuyor. Western Union gibi geleneksel niteliklere sahip piyasa müdavimleri kullanıcılarına sundukları hizmetler karşılığında gerçekleştirdikleri ödemelerden azımsanamayacak miktarlara ulaşan değerlerde komisyon alarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Ancak Telcoin bu oyunu bozmaya hazırlanıyor ve kullanıcıların bir banka hesabına dahi ihtiyaç duymadan “mobil para” aracılığıyla işlem gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyor.
 
SAĞLIK SEKTÖRÜ: HEALTH NEXUS
 
Blockchain teknolojisinin dönüştürmeye başladığı sektörler kervanına katılan bir diğer alan ise sağlık sektörü olarak görülüyor. Simple Vital Health adı verilen platform Health Nexus adındaki açık kaynaklı bir blockchain protokolü aracılığıyla, hâlihazırda kullanılan sistemin kalıplarının dışına taşıyor. Health Nexus protokolü; ecza şirketleri ve araştırıcılar, hastalar ve sağlayıcılar, tedarik zincirleri ve tüketiciler arasında şeffaf, güvenli ve güvenilir bir sağlık verisi paylaşım ağı meydana getirmek için tasarlandı.
 
DANIŞMANLIK SEKTÖRÜ: EXPERTY
 
Danışmanlar ile müşteriler arasında etkileşim kurulmasına yardımcı olan ve Blockchain teknolojisine dayanan bir uygulamadan faydalanarak faturalama ve hesap çıkarma gibi işlemlerle ilgilenen proje Experty sektörü bulunduğu yerden öteye taşımayı hedefleri arasında gösteriyor.
 
Proje kapsamında sağlanan sistem kullanıcıların konu ile alakalı ve doğrulanmış uzmanlara erişimlerine olanak sağlıyor. Aracı kurum ve kuruluşları ortadan kaldıran sistem kullanıcılarına şeffaf ödeme deneyimleri sunuyor. Üstelik akıllı kontratları kullanan sistem oldukça güvenli bir imaj çiziyor.
 
SANAT SEKTÖRÜ: ALL PUBLİC ART
 
Hayatımızdaki hemen her sektöre adımını atmayı başaran Blockchain devriminin etkisini göstereceği son sektör belki de sanat sektörü olarak ifade edilebilir. All Public Art Blockchain teknolojisinin değişmezliğini ve şeffaflığını kullanarak dolandırıcılık, sahtekarlık ve fiyat manipülasyonu yapan satıcılar gibi konulara çözüm bulan eşten eşe (P2P) bir ağ olarak tanımlanabilir. Bu ağ bütün sanat sektöründe büyük bir yankı uyandırdı. Ayrıca uzmanlar tarafından ileri sürülen öngörülere göre sözü geçen ağın tüm sektörü yeniden şekillendirmesi bekleniyor.
 
Sanatçılar ve platforma kaydedilen her bir sanat eseri için özel olarak hazırlanan benzersiz kimlik numaraları sayesinde kullanıcıların güvenli, güvenilir ve şeffaf bir çevrede sanat eseri satın almaları sağlanacak. Blockchain teknolojisinin getirdiği imkanlar aracılığıyla mevcut sistemde karşılaşılan bütün sorunları çözmeye hazırlanan platform sanatçının haklarını koruma altına alıyor.
 
Sizler için derlediğimiz bu ICO’lar blockchain teknolojisinin imkanlarından faydalanan şirketlerden yalnızca bir kaçını temsil edebilir. Bu etkinliklerin her birinin amacı daha demokratik, güvenli açık bir çevre sağlayarak mevcut işletmeleri değiştirmek ve sektörlerin daha ileri gitmelerini sağlamak olduğu ifade edilebilir.

25.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p