Charlie Lee: Litecoin’i baskılamak için ortak bir çaba var

Litecoin`in yaratıcısı Charlie Lee, son zamanlarda Litecoin`i baskılamak için ortak bir çaba bulunduğunu söyledi.

Birkaç gün önce bildirdiğimiz gibi kripto para serbest yatırım fonu Multicoin Capital’den Tushar Jain, yayınladığı bir blog yazısıyla Litecoin’i savunmak için kullanılan popüler anlatıların hepsinin yanlış göründüğünü ve LTC’nin fiyatının (50 dolardayken bile) aşırı değerli olduğunu öne sürmüştü.

 
Lee’den bu iddialara tek tek yanıt geldi.
 
Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, bugün kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir bilgisel aracılığıyla Litecoin‘in yükselişini durdurmak için ortak bir çaba bulunduğunu iddia etti.
 
Lee’ye göre LTC’yi bastırmaya yönelik çabalar, fonlar, kripto parada kısa pozisyon alan bireyler, ve bunu bir tehdit olarak gören gruplardan geliyor.
 
İlk olarak Bitcoin‘in gümüşü şeklinde piyasaya çıkan Litecoin’in yaratıcısı, Litecoin’in artık bir avantajlı yönü kalmadığını iddia edenlere karşı çıktı. Lee bu iddialara Litecoin’in onu koruyan 150 milyon dolarlık ASIC donanımıyla tüm altcoin’ler arasında en güvenli ağlardan birine sahip olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Lee, buna dayanarak LTC ağına saldırmak için hiçbir teşvik edici güç olmadığını ekledi. Dahası çoğu kripto para borsasında işlem gördüğünden dolayı Litecoin’in likiditesine de dikkat çekti.
 
Lee, ardından LTC’nin çeşitli ödeme işlemcileri tarafından desteklendiğini ve böylece günde 200 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdiğini aktardı. Buna ek olarak 7 yıl boyunca ağın kusursuz bir şekilde çalıştığını ifade etti.
 
Lee’ye göre kripto para, çeşitli LN istemcileri ve uygulamaları desteklediğinden dolayı Bitcoin’in Lightning Network’ü tarafından yersiz hale getirilmiyor. Lİtecoin’in yaratıcısı atomic ve denizaltı swap’lerinin gelişi, merkezsiz borsalarla birlikte olasılıkların sonsuz olduğunu söyledi.
 
Litecoin, SegWit ve Lightning Network’ü Bitcoin’den önce kullanmaya başladı. Bazıları, bu teknolojilerin Bitcoin’in 110 milyar dolarlık ağında uygulanmadan önce test etmek için etkin bir şekilde Litecoin’de kullanılması üzerine Litecoin’in Bitcoin’in test ağı olduğunu öne sürdü.
 
Lee, yakın zaman önce işlemlerin tamamlanmasını engelleyebilecek bir DoS güvenlik açığını düzelttiklerini söyleyerek Litecoin’in gelişimine işaret etti.
 
Bu arada İngiltere merkezli sosyal ticaret platformu eToro, geçen ay yayınladığı bir raporda Charlie Lee’nin bakış açısına paralel bir şekilde LTC’nin büyük ölçüde indirimli bir fiyata sahip olduğunu iddia etmişti.

22.09.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle