Çinli dev, Türkiye`de yeni yatırımlara hazırlanıyor

Çin’in telekomünikasyon şirketi ZTE Cooperatief U.A`nın, hissedarı olduğu Netaş Telekomünikasyon AŞ`ye yapacağı yeni yatırımlara ilişkin imza töreni, 29 Kasım`da gerçekleştirilecek. Törene ZTE Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Yin Yimin yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım da katılacak.

Çin’in telekomünikasyon şirketi ZTE Cooperatief U.A`nın, hissedarı olduğu Netaş Telekomünikasyon AŞ`ye yapacağı yeni yatırımlara ilişkin imza töreni, 29 Kasım`da gerçekleştirilecek.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çinli teknoloji devi ZTE`nin, Netaş`ta yapacağı yeni yatırımlara ilişkin imzalar, 29 Kasım`da Ankara`da Başbakan Binali Yıldırım`ın da katılması beklenen törende atılacak.

Bu yıl 50. yaşını kutlayan Netaş`ın, One Equity Partners`ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech BV portföyünde bulunan yüzde 48,04 hissesini 101,3 milyon dolara satın alan Çinli firmanın, imza töreniyle Netaş’a yapacağı yeni yatırımlar resmileşecek.

"YATIRIMLAR NETAŞ`I KÜRESEL OYUNCU HALİNE GETİRECEK"

Netaş Üst Yöneticisi (CEO) Müjdat Altay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni ortaklık yapısının, Netaş`ın küresel büyümesini desteklediğini ifade etti.

Söz konusu işlemin son yıllarda Türkiye`ye teknoloji geliştirme amaçlı yapılan en büyük yatırımlardan biri olma özelliği taşıdığını vurgulayan Altay, bilişim alanında dünyanın patent liderlerinden biri olan ZTE`nin, Türk mühendislerine, Türkiye`nin teknoloji geliştirme yeteneğine ve Netaş`ın 2009`dan bu yana şirket değerini 9 kat artıran yüksek performansına yatırım yaptığını anlattı.

"Ülkemize böylesine önemli bir değer katmış olmanın gururunu yaşıyoruz" diyen Altay, 29 Kasım`da imzalanacak yeni anlaşmalarla Netaş`a yepyeni iş kolları ve büyüme alanları kazandıracaklarını söyledi.

Altay, ZTE ile ortak Ar-Ge konusunda önemli bir adım atacaklarına dikkati çekerek, "Yerli teknoloji üretimi kapasitemizi artıracağız. İmzalayacağımız anlaşmalar ülkemize ciddi yeni yatırımları getirirken yeni istihdam da yaratacak. Yatırımlar, Netaş`ı küresel oyuncu haline getirecek" diye konuştu.

Yatırımlara ilişkin imza töreninin de yapılacağı Netaş’ın Ankara`da düzenleyeceği 50. Yıl Ankara Zirvesi`ne, Başbakan Binali Yıldırım`ın yanı sıra ZTE Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Yin Yimin, Kıdemli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Stratejiden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Jane Chen ve Küresel Satıştan Sorumlu Başkan Zhang Zhenhui`nin katılması bekleniyor.

27.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p