Çinli perakende devi, sığır etlerini izlemek için Blockchain kullanıyor

Çin e-ticaret devi JD.com, sığır etlerini izlemek için Blockchain kullanıyor.

JD, müşterilerinin  Avustralya’daki çiftliklerinde yetiştirdiği etlerin tüm aşamalarını izleyebileceklerini söyledi. Sistem bu baharın ilerleyen günlerinde faaliyete geçtiğinde, müşteriler etlerin nasıl kesildiğini izleyebilecekler. İzleme sistemi, Avustralya sığır eti üreticisi HW Greenham & Sons Pty Ltd ile yapılan bir ortaklığın sonucunda ortaya çıkmıştır.
 
Çin’de sahte ürünler takip edilemeyecek seviyeye geldi. 2016 Ağustos ayında, güneydoğu Çin‘de keşfedilen 319 domuz üzerinde yasaklanan ilaçlar kullanıldığı öğrenilmiştir.Bu durumda gıda sektörüne olan güvensizliği peşinde getirmiştir. Blockchain teknolojisi kullanılarak da bu güvensizlik durumu ortadan kaldırılmak amaçlanmıştır.
 
JD‘nin en üst düzey teknoloji sorumlusu Chen Zhang, yeni Blockchain tabanlı sistem sayesinde tüketicilere “aileleri için güvenli, güvenilir ürünler” satın aldıklarından emin olacağını söyledi.
 
Zhang, “Çin’deki tüketiciler sadece kaliteli ithal ürünler istemiyorlar; ne kadar güvendiklerini ve nasıl tedarik edildiğini bilmek istiyorlar” dedi.
 
Blockchain, tüketici güveni arttırmanın yanı sıra salmonella gibi gıda kaynaklı hastalıkların kökenini izlemek için vaz geçilmez bir teknoloji olduğunu kanıtlanmıştır. Bu teknoloji, tedarikçilerin bozulmuş ürünlerin yerlerini çabucak bulmalarına ve daha az geri çağırma sürecine yol açmasına izin verecekti.

05.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p