Coincheck 33.5 milyon dolara satıldı

Tokyo merkezli kripto para borsası Coincheck, 33.5 milyon dolar karşılığında finansal hizmetler şirketi Monex tarafından devralındı.

Tokyo merkezli finansal hizmetler şirketi Monex, geçtiğimiz haftalarda 530 milyon dolarlık XEM tokenlerinin çalındığı Tokyo merkezli kripto para borsası Coincheck’i bu vahim olayın ardından 33.5 milyon dolar karşılığında devraldığını doğruladı.
 
Cuma günü yapılan açıklamada Monex, bugün imzalanan hisse satın alma anlaşmasına göre Coincheck’in 3.6 milyar Yen değerinde 1,775,267 adet hissenin %100’ünü alacağını bildirdi. Hisse devri 26 Nisan’da tamamlanacak.
 
Coincheck kurucusu Koichiro Wada ve baş yöneticisi Yusuke Otsuka, Ocak ayındaki 530 milyon dolarlık NEM  hırsızlığının sorumluluğunu üstlendikten sonra aynı gün yönetimden ayrılmışlardı.
 
Yönetim değişikliği kapsamında Monex’in COO’su Toshihiko Katsuya ile Monex Group Başkanı Oki Matsumoto da yeni yönetim kuruluna katılacak.
 
Monex tarafından yapılan açıklamada, “Kripto para borsası, Monex’in yeni başlangıcı vizyonunda temel bir rol oynuyor. Bu nedenle şirket, kripto para borsasında öncü olan Coincheck’in %100 hissesini satın almasına karar verdi. Blockchain teknolojisini ve kripto paraları, insanların paraya yaklaşma şeklini büyük ölçüde değiştirecek yeni nesil teknolojiler ve platformlar olarak görüyoruz” ifadeleri kullanıldı.
 
Borsanın yeni sahibi Monex, NEM hırsızlığından kaynaklanan endişelerle ilgili olarak ise müşteriler için güvenli bir Coincheck ticaret ortamı oluşturacağı vurgusunu yaptı.

07.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p