Dünyanın en büyük ikinci denetim firmasından VeChain’e yatırım

Kamu kurumlarına ve özel kuruluşlara dünya çapında sektör odaklı denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan PwC, Çin merkezli bir kripto para birimi olan VeChain`in küçük bir hissesine sahip oldu.

‘Büyük Dörtlü’ (Big Four) olarak bilinen dünyanın en büyük dört denetim firmasından biri olan PwC, 2,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Çin merkezli kripto para birimi VeChain’den küçük bir hisse aldı.
 
Resmi açıklamada, PwC Hong Kong ve PwC Singapur’un, daha büyük bir stratejik ortaklığın bir parçası olarak ortaya çıktığı, PwC’nin bu iki yan kuruluşunun, büyük ölçekli işletmelere yardımcı olmak amacıyla VeChain’in IoT ağını kullanmak için VeChain’den sahiplik hissesi satın aldığı yer aldı.
 
PwC Hong Kong ekibine göre şirket, VeChain platformunda güvene dayalı hizmetler sunmak için VEN ekibiyle görüşmelere başladı.
 
Şirketin açıklamasında, VEN olarak da bilinen VeChain token’larının, VeChain ağı üzerindeki işlemlere erişmek ve işlem yapmak için gerekli olduğuna dikkat çekilerek, PWC’nin VEN’i büyük şirketler ile iş birliğinde kullanması için şirketin VEN’de sahiplik hisseleri satın aldığı belirtildi.
 
PwC’nin Asya Pasifik ve Büyük Çin başkanı Raymund Chao şunları söyledi:
 
“Tedarik zinciri yönetimi, gıda güvenliği ve sahteciliğe karşı mücadele alanlarında uzun süredir devam eden zorlukları ele almaya yardım etmek için, güvenilir ve dağıtık bir iş ekosistemi inşa etmeyi amaçlayan VeChain ile daha derin bir ilişki kurmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. VeChain’in misyonu PwC’nin önemli sorunları çözme ve topluma güven inşa etme amacına uygun.”
 
Chao, VeChain ile stratejik iş birliğinin, yenilikçi profesyonel hizmetler sunmak için Blockchain teknolojisini kapsamlı bir şekilde kullanan, PwC’nin ilk gerçek girişimi olduğunu vurguladı.
 
Deloitte ile birlikte dünyanın en büyük dört denetçisi ve muhasebe firmasından biri olan PwC’nin iş modeli, PwC’nin büyük ölçekli firma ve kuruluşlara sağladığı profesyonel hizmetlerden oluşuyor.
 
Mart ayında PwC, şirketin Blockchain denetim hizmetlerini sunmaya başlayacağını açıklamıştı.
 
O dönemde PwC ekibi, şirketin büyük şirketlere yardımcı olmak için kullanmak istediği Blockchain teknolojisi hakkında ek ayrıntılar vermemişti.

05.05.2018

Haberler

Dijital para yatırımcısından Bitcoin ile ilgili açıklama

Dijital para yatırımcısı Michael Novogratz, Bitcoin`in yıl sonuna kadar 10

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerine yeniden başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.

Dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak verecek!

Müşterilerine ait trilyonlarca dolarlık fonu yöneten dev şirket Bitcoin yat

Novogratz, Bitcoin’de büyük ralli için 2019’un ilk yarısını işaret etti

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, kurumsal yatırımcılar vagona atlayan

ABD, Çin`i `döviz manipülatörü` ilan edebilir

ABD yönetiminin, Çin’i para birimi yuanın değerindeki kayıptan ötürü döviz

FBI’ın kapattığı 1Broker kullanıcıların paralarını iade edecek

sTürk kullanıcılarının yoğun ilgisinin olduğu vadeli Bitcoin işlemleri üzer