ECB kurumsal tahvil alımları planını yeniden değerlendiriyor

Konuya ilişkin bilgiye sahip Euro Bölgesi yetkilileri, Avrupa Merkez Bankası`nın kurumsal tahvil alımları planını yeniden değerlendirdiğini bildirdi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), gelecek yıl ehemmiyet kazanacak gibi görünen teşvik planının temel unsurunu değerlendiriyor. 

Konuya ilişkin bilgiye sahip Euro Bölgesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Avrupa Merkez Bankası, kurumsal tahvil alımı programını yeniden gözden geçiriyor. Piyasa İşlemleri Komitesi tarafından yürütülen çalışmada, şu ana kadar 126 milyar euro (148 milyar dolar) harcama yapılmış olan stratejinin etkililiği ve Euro Bölgesi ekonomisine olan kredi arzını nasıl etkilediğini değerlendiriliyor. 

Avrupa Merkez Bankası ise e-mail yoluyla yaptığı açıklamada, "tahvil alımları programının etkisinin daimi olarak izlendiği"ni belirtti. Banka, parasal genişlemenin yavaşlatılmasının ne şekilde uygulanacağına Ocak ayında karar verecek. 

Avrupa Merkez Bankası, şu an için aylık 60 milyon euro değerinde tahvil alımında bulunuyor. Bunun 50 milyar euroluk kısmı kamu sektöründen, 7 milyar euroluk kısmı ise kurumlardan geliyor. Geri kalan kısmı ise ipotekli tahviller ve varlığa dayalı tahviller oluşturuyor. Aylık alımlar, Ocak ayında 30 milyar euro seviyesine indirilecek ve böylece, kurumsal tahvil alımlarının payının artma görünümünün önü açılmış olacak. 

22.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p