Ethereum cüzdanı MetaMask merakla beklenen mobil uygulamasını tanıttı

Dünyanın en popüler Ethereum cüzdanlarından MetaMask, Prag`daki DevCon etkinliğinde merakla beklenen mobil uygulamasını tanıttı.

ConsenSys tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler Ethereum cüzdanları arasında gösterilen MetaMask, DevCon’da yeni mobil uygulamasını tanıttı.

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Ethereum Developers Conference’a geliştiricilerin yanı sıra birçok büyük şirket de katıldı. Konferansa katılan şirketler arasında Microsoft, SpaceShift, Santander, Blockfolio ve Wanxiang da vardı. MetaMask geliştirici ekibi konferansta merakla beklenen yeni mobil cüzdanlarını duyurdu. New York merkezli ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin, etkinliğe katılan binden fazla geliştiriciye MetaMask’ın mobil arayüzünü tanıttı.

MetaMask, Ethereum yatırımcıları ve geliştiricileri için 2016 yılında piyasaya sunuldu. Merkezsiz uygulama (dApp) geliştiricilerinin taleplerini karşılaması ve Ethereum token’larının transferini kolaylaştırması nedeniyle MetaMask kısa sürede kullanıcıların beğenisini kazandı. Bu nedenle ConsenSys, MetaMask’ın mobil uygulamasının bir an önce geliştirilmesi için çok fazla talep alıyordu. MetaMask daha önce sadece Chrome, Firefox ve Brave Browser’da tarayıcı uzantısı olarak destekleniyordu.

2014 yılından bu yana mobil kripto para uygulamalarına yönelik talepte çok ciddi bir artış yaşandı. Öyle ki artık yatırımcılar web tabanlı cüzdanlar yerine mobil cüzdanları tercih etmeye başladı. Samsung Insight’ın geliştiricilerinden Bilişim Teknolojileri danışmanı Joel Snyder, mobil cihazlardaki Güvenli Yürütme Ortamı’nın (TEE) hackerların ulaşamayacağı verilerin depolanmasına izin verdiğini açıkladı:

''Akıllı telefonlar, Güvenli Yürütme Ortamı nedeniyle dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara üstünlük kuruyor. Güvenli Yürütme Ortamı’nda saklanmayan özel anahtarlar siber saldırılara karşı daha savunmasız.''

MetaMask, kullanıcılarına fonları üzerinde tam denetim hakkı sunuyor. Bu nedenle kullanıcılar özel anahtarlarının güvenliğini sağlamak zorunda. Bu durum maalesef kullanıcıların cüzdan bilgilerini bulut depolama gibi güvensiz ortamlarda saklamak zorunda kalmasına yol açabiliyor.

02.11.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle