Ethereum geliştiricilerinden Ether fiyatlarını yükseltebilecek karar

Ethereum geliştiricileri, Ether fiyatlarını yükseltebilecek bir karara vardı. Geliştiriciler, Ethereum`un blok ödülünü 3`ten 2`ye düşürecekler.

Ethereum’un çekirdek geliştiricileri, 31 Ağustos’taki Youtube toplantısında ASIC direnci, güncellenmiş bir konsensüs algoritması, gelecek hard fork’lar ve “difficulty bomb” dahil olmak üzere Ekim ayında planlanan Constantintople hard fork’uyla alakalı tüm konuları ele aldılar.
 
Geliştiriciler, toplantı sırasında ETH’nin şu anda 3 ETH olan mevcut blok ödülünü yüzde 33 oranında azaltarak 2 ETH’ye indirme kararına vardılar.
 
Ethereum Vakfı’nın öncelikli amaçlarından biri yeni bir konsensüs algoritmasının benimsenmesiydi -Proof of Stake (PoS). Geliştiriciler, bunu gerçekleştirebilmek için yeni blokların üretimini daha karmaşık ve zor hale getiren “Difficulty Bomb” adlı bir çözüm buldu. Constantinople, PoW algoritmasından PoS’ye geçişi kolaylaştırmak için tasarlandı.
 
Toplantıda ek olarak “Difficulty Bomb” çözümünün 12 ay geciktirilmesi kararlaştırıldı. Bu sayede geliştiriciler, ağı PoW sisteminden PoS’ye taşıyacak olan Casper protokolü üzerinde çalışmak için daha fazla zaman kazanacak.
 
Bu arada ETH’nin blok ödülünün muhtemelen Ekim ayında 3’ten 2’ye çekilecek olmasına piyasanın tepki göstermemesi şaşırttı. Bazı kripto para meraklıları, bunun Bitcoin’in ‘halving’ olayı ile aynı şey olduğunu, fiyatları etkileyeceğini öne sürdüler. Bu teori, daha az bir blok ödülünün uzun vadede madencilerin söz konusu kripto parayı çıkarmak için daha fazla masraf yapacak olmaları nedeniyle fiyatları yükselteceğini iddia ediyor.
 
Nitekim, yukarıdaki iddianın örneklerini ‘halving’ denen Bitcoin blok ödülü yarılanmalarında pek çok kez gördük. Bitcoin’in blok ödülü 50 BTC’den 25’e, 25 BTC’den 12.5’e düştüğünde fiyatlar buna pozitif tepki vermişti.
 
Öte yandan bu noktada CBOE’nin 2018 yılı sonuna kadar Ether vadeli işlemlerini başlatma kararı aldığını da hatırlatmak önemli.
 
CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre Ethereum, yüzde son 24 saatte 2.5 artışla 287 dolardan el değiştiriyor.

01.09.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p