Ethereum teknik analizi

CoinTürk`ten Redart isimli kullanıcının Ethereum teknik analizi.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 08.04.2018)
 
Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)ETH bir önceki hafta ciddi bir değer kaybı yaşamıştı. Bu hafta ise piyasanın biraz toparlaması ETH’ a da olumlu tesir etti. Haftaya 378$ seviyesinden başlangıç yapan ETH hafta içerisinde 419$ seviyelerini test etti. Ancak bu seviyede kalıcı olamadı ve hafta kapanışını 398$ seviyesinden yaptı. Böylece haftalık bazda %5’lik bir değer kazanmış oldu. Şimdi geçtiğimiz hafta meydana gelen teknik durumları inceleyelim ve değerlendirmemize geçelim.
 
ETH sert düşüşün ardından teknik anlamda sakin ve yatay bir hafta geçirdi demek doğru olacaktır. Grafik ölçeğini logaritmik olarak güncellediğimden gelişmeleri ve değerlendirmemi de yeni grafik üzerinden yapacağım. Hafta başında gelen alımlar ile ETH B trendinin üzerine geçiş yapmış ancak müteakibinde gelen satış baskısı neticesinde yeniden trendin aşağısına inmiş. Bu noktada FIBO 0(355$) seviyesinin destek olarak çalıştığını görmekteyiz. Bu seviyeden gelen tepki ile hafta sonunda alımların arttığını görmekteyiz. Hafta kapanışı ise tam olarak B trendi üzerinde yapılmış durumda. RSI indikatörümüz ise nihayet aşırı satım bölgesinden çıkmış durumda. Bu gelişmeler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.
 
2017 yılı kripto para piyasasının parladığı bir yıl oldu. Ancak 2018 yılı ise bizlere madalyonun diğer yüzünü sert bir şekilde gösterdi. Şüphesiz ayı sezonundan en çok etkilenen kripto paraların biri de ETH oldu. ETH bu haftaki performansına bakacak olursak, bir nebze olsun üzerindeki gerginliği attığını söyleyebilirim. Ancak ETH, yeni düzenlemiş olduğum logaritmik ölçekli grafiğe göre halen tehlikeli bölgede bulunuyor. Hali hazırda B trendi önemli bir destek konumunda ve bu desteğin aşağısına sarkma da gerçekleşti. ETH üzerindeki baskının bir nebze azalması için B trendinin üzerinde kalması gerektiğini düşünmekteyim. B trendi üzerinde kalındığı sürece A trend bölgesi direnç olarak takibimizde olmalıdır. A trendi geçilmesi halinde ise FIBO 0.236(610$) bölgesi önemli direnç olacaktır. Olumsuz piyasa koşulları devam edecek olursa FIBO 0(355$) seviyesi önemli desteğimiz konumunda. Bu seviyenin altında kapanışlar yapılacak olursa satış baskısı artacaktır 315$ seviyeleri gündeme gelecektir. RSI indikatörünün aşırı satım bölgesinden çıkmasını olumlu olarak değerlendiriyorum. ETH günlük grafiğinde daha önce oluşmayan bu satış baskısı RSI değerinin 30’un üzerine çıkması ile son buldu. Yönün de yukarı olması yükselişi destekler nitelikte.

09.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p