Ethereum’a Bitcoin destekli yeni token geliyor

Ethereum blok zinciri üzerinde yer alacak ve lider kripto para Bitcoin`le 1:1 oranında desteklenecek olan yeni bir token çıkarılıyor.

Ocak ayında Ethereum blok zincirinde birebir Bitcoin ile desteklenecek olan yeni bir token çıkarılacak.

Girişimin arkasındaki şirketler arsaında merkezsiz kripto para değişim startup’ları Kyber Network ve Republic Protocol ile birlikte kripto para emanet şirketi BitGo bulunuyor. Dahası, token’ın benimsenmesini desteklemek için bir dizi Ethereum’a dayalı projenin de devrede olduğu bildirildi.

Bu projeler arasında MakerDAO, Dharma, Airswap, Gnosis, IDEX, Radar Relay, Compound, DDEX, Hydro Protocol, Set Protocol ve Prycto yer alıyor.

Bitcoin’in kullanımını eşler arası ödeme aracı olmanın ötesine taşımayı amaçlayan Wrapped Bitcoin ya da WBTC token’ı, Ethereum üzerinde çalışan herhangi bir merkezsiz uygulama için Bitcoin kullanımını kolaylaştıracak.

BitGo’nun CTO’su Benedict Chan, “İki dünyanın en iyisi” dediği WBTC’yi hem Bitcoin’in istikrarı hem de Ethereum’un esnekliğine sahip token olarak karakterize etti.

BitGo, Ethereum blok zincirinde dolaşımdaki tüm WBTC token’larını desteklemek için bir Bitcoin rezervi bulunduracak.

İtibari paralara endekslenmiş diğer sabit kripto paraların aksine WBTC token’ları, iki blok zincirinde doğrudan doğrulanabilir tam bir rezerv kanıtı (proof-of-rezerves) özelliğine sahip olacak.

Bitcoin emanetçisi BitGo dışında ayrıca WBTC token’larını tüm kullanıcılara yaymak ve paraya çevirmekten sorumlu kayıtlı satıcılar bulunacak. Şu anda Kyber Network ve Republic Protocol olarak listelenen satıcılar, atomic swap’lar şeklinde WBTC’nin Bitcoin ve tersi için transferlerini tamamlıyor.

Kyber Network’ün CEO’su Loi Luu, WBTC’nin gelecek yılın Ocak ayında resmi olarak faaliyete geçecek olması ile birlikte merkezi olmayan özerk bir organizasyonun da projenin devam eden gelişimini denetlemekele görevlendirileceğini vurguladı.
(CoinDesk)

27.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle