`Faiz artırımı konusunda Powell`a katılıyorum`

Cleveland Fed Başkanı Mester, Aralık toplantısında faiz artırımı için gerekçelerin bir araya gelmekte olduğu konusunda Powell`a katıldığını söyledi.

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, Fed Başkan adayı Jerome Powell`ın Aralık ayında faiz artırımı için gerekçelerin bir araya geldiği konusundaki görüşüne katıldığını söyledi ve merkez bankasının ABD`nin üçüncü en uzun büyüme döneminin sürmesi için para politikasını kademeli sıkılaştırması gerektiğini tekrarladı.

Mester, Perşembe günü Bloomberg Television`a yaptığı değerlendirmede, "Bir süredir bu düşüncedeyi. Ekonominin bulunuğu yer dikkate alındığında, faizleri kademeli olarak yükseltmemiz gerek", dedi ve "Büyüme sürdürülebilir bir hızda. İşgücü piyasası iyileşmeye devam ediyor. Şüphesiz, enflasyon hedefimizin altında, ancal kademeli olarak yüzde 2 seviyesine yükselme yolunda" şeklinde görüş bildirdi.

Mester, faizlerin oldukça uzun bir süredir çok düşük olduğunu ve para politikasının önceden önlem şeklinde oluşturulması gerektiğini söyleyerek, "Ekonomi 2018 yılına sağlam bir ivmeyle giriyor. Ancak yüzde 3`ün çok üzeri,nde sürdürülebilir bir büyüme sağlamak güç" şeklinde konuştu.

2014 yılından bu yana Cleveland Fed`in başkanlığını yürüten Mester, 2018 yılındaki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantılaronda oy hakkına sahip olacak.

01.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p