Felixo Kripto Para Borsası açılıyor

Türkiye`nin ilk, dünyanın ise sayılı soğuk cüzdan yazılımına sahip kripto para birimleri borsası Felixo Borsası, 30 Ekimde, Bitcoin`in kurucusunun konuşmasıyla hizmete giriyor.

Yeni Nesil Ödeme Kuruluşu olma hedefiyle Türkiye ve dünya genelinde hizmet vermeyi amaçlayan Felixo Borsası lansmanı, 30 Ekim Salı günü Sheraton Grand İstanbulda gerçekleşecek.

Felixo'dan yapılan açıklamada, lansmanın açılış konuşmasını kripto para birimleri piyasalarının en yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoinin kurucusu olarak tanınan fakat gerçek kimliği bilinmeyen Satoshi Nakamoto'nun yapacağı belirtildi.

Felixo Borsası ayrıca, kripto para birimlerinin saklanması ve transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılan kripto cüzdanlar kapsamında, "doğrudan internete bağlı olmayan" cihazlara kurulan ve sıcak cüzdanlara oranla uzun süreli depolama için kullanılan "soğuk cüzdan yazılımıyla" müşterilerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

Felixo Borsası, kripto para birimleri borsası hizmetlerinin yanında ayrıca Felixo Akademi kapsamında, finansal okuryazarlığı arttırarak kripto teknik analiz uzmanları ile birlikte, kullanıcıların zararlarını minimumda tutmaları ve daha çok kar elde etmeleri için, 70 saatin üzerinde videolu anlatımlarla ücretli ve ücretsiz eğitim desteği sağlıyor. Felixo Akademi ayrıca, veri madenciliği ve blockchain konularında da kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz eğitimler veriyor.

Felixo Borsası, gelirinin yüzde 20'sini kullanıcılarıyla paylaşırken, yüzde 20'sini Ar-Geye ve yüzde 10'unu da Türkiye'de blockchain gelişimine katkı sağlayacak projelere destek olmak için ayıracağını duyurdu.


(DHA)

23.10.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ