Felixo Kripto Para Borsası açılıyor

Türkiye`nin ilk, dünyanın ise sayılı soğuk cüzdan yazılımına sahip kripto para birimleri borsası Felixo Borsası, 30 Ekimde, Bitcoin`in kurucusunun konuşmasıyla hizmete giriyor.

Yeni Nesil Ödeme Kuruluşu olma hedefiyle Türkiye ve dünya genelinde hizmet vermeyi amaçlayan Felixo Borsası lansmanı, 30 Ekim Salı günü Sheraton Grand İstanbulda gerçekleşecek.

Felixo'dan yapılan açıklamada, lansmanın açılış konuşmasını kripto para birimleri piyasalarının en yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoinin kurucusu olarak tanınan fakat gerçek kimliği bilinmeyen Satoshi Nakamoto'nun yapacağı belirtildi.

Felixo Borsası ayrıca, kripto para birimlerinin saklanması ve transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılan kripto cüzdanlar kapsamında, "doğrudan internete bağlı olmayan" cihazlara kurulan ve sıcak cüzdanlara oranla uzun süreli depolama için kullanılan "soğuk cüzdan yazılımıyla" müşterilerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

Felixo Borsası, kripto para birimleri borsası hizmetlerinin yanında ayrıca Felixo Akademi kapsamında, finansal okuryazarlığı arttırarak kripto teknik analiz uzmanları ile birlikte, kullanıcıların zararlarını minimumda tutmaları ve daha çok kar elde etmeleri için, 70 saatin üzerinde videolu anlatımlarla ücretli ve ücretsiz eğitim desteği sağlıyor. Felixo Akademi ayrıca, veri madenciliği ve blockchain konularında da kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz eğitimler veriyor.

Felixo Borsası, gelirinin yüzde 20'sini kullanıcılarıyla paylaşırken, yüzde 20'sini Ar-Geye ve yüzde 10'unu da Türkiye'de blockchain gelişimine katkı sağlayacak projelere destek olmak için ayıracağını duyurdu.


(DHA)

23.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p