Felixo Kripto Para Borsası açılıyor

Türkiye`nin ilk, dünyanın ise sayılı soğuk cüzdan yazılımına sahip kripto para birimleri borsası Felixo Borsası, 30 Ekimde, Bitcoin`in kurucusunun konuşmasıyla hizmete giriyor.

Yeni Nesil Ödeme Kuruluşu olma hedefiyle Türkiye ve dünya genelinde hizmet vermeyi amaçlayan Felixo Borsası lansmanı, 30 Ekim Salı günü Sheraton Grand İstanbulda gerçekleşecek.

Felixo'dan yapılan açıklamada, lansmanın açılış konuşmasını kripto para birimleri piyasalarının en yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoinin kurucusu olarak tanınan fakat gerçek kimliği bilinmeyen Satoshi Nakamoto'nun yapacağı belirtildi.

Felixo Borsası ayrıca, kripto para birimlerinin saklanması ve transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılan kripto cüzdanlar kapsamında, "doğrudan internete bağlı olmayan" cihazlara kurulan ve sıcak cüzdanlara oranla uzun süreli depolama için kullanılan "soğuk cüzdan yazılımıyla" müşterilerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

Felixo Borsası, kripto para birimleri borsası hizmetlerinin yanında ayrıca Felixo Akademi kapsamında, finansal okuryazarlığı arttırarak kripto teknik analiz uzmanları ile birlikte, kullanıcıların zararlarını minimumda tutmaları ve daha çok kar elde etmeleri için, 70 saatin üzerinde videolu anlatımlarla ücretli ve ücretsiz eğitim desteği sağlıyor. Felixo Akademi ayrıca, veri madenciliği ve blockchain konularında da kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz eğitimler veriyor.

Felixo Borsası, gelirinin yüzde 20'sini kullanıcılarıyla paylaşırken, yüzde 20'sini Ar-Geye ve yüzde 10'unu da Türkiye'de blockchain gelişimine katkı sağlayacak projelere destek olmak için ayıracağını duyurdu.


(DHA)

23.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle