Figo’dan ICO tanıtımı

Futbol yıldızı Luís Figo ICO tanıtımı yapan sporcular arasına katıldı.

Portekizli eski oyuncu 2000 yılında Ballon d’Or ve 2001 yılında FIFA Yılın Oyuncusu ödüllerini almıştı. Figo imzaladığı anlaşma ile bir çevrimiçi fantezi futbol oyununun reklam yüzü oldu. Yapımcı firma oyunu için token çıkarmayı planlıyor. Eski milli futbolcu şöyle konuştu:
 
‘’Football-Stars’ı duyduğum zaman fikir çok hoşuma gitmişti. Futbol her geçen gün daha fazla veriler üzerinden değerlendiriliyor. Bütün verileri ve futbol değerlerini harmanlayıp sunmak futbol severler açısından oldukça eğlenceli olabilir. Platformun arkasında çok tecrübeli bir ekip var ve işlerini iyi yapıyorlar,  bu projeye katkıda bulunmaktan mutluyum.’’
 
Şirketin ICO token’lerini ne zaman satışa çıkaracağı henüz belli değil.
 
Figo da spor dünyasından ICO’lara destek verenler listesine eklenmiş oldu. Geçtiğimiz ay Michael Owen tarafından Singapur merkezli ‘’ünlüler için kripto para’’ sistemi sunan platformun tanıtımı yapılmıştı. Bir başka yıldız Luis Suarez ağustos ayında piyasa tahmini yapılan bir platformun ICO’sunu tanıttı. Ve yakın zamanda ünlü boksör Floyd Mayweather sonradan tartışmaların hedefi haline gelen ICO tanıtımında yer aldı.
 
Mayweather’ın sosyal medya üzerinden tanıtımını yaptığı ICO’nun yapımcısı Centra Tech ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Kurumu (SEC) tarafından mercek altına alındı akabinde şirkete dolandırıcılıktan ceza kesildi. Benzer şekilde boks yıldızı Evander Holyfield’ın tanıttığı ICO’nun yapımcısı AriseBank SEC tarafından cezalandırıldı.
 
Bugüne kadar SEC herhangi bir ünlüye ICO tanıttığı için -ICO’nun sonradan kötü niyetli olduğu ortaya çıksa bile- yaptırım uygulamadı. Ancak ünlüler arasında gittikçe popülerleşen ICO tanıtımlarından sonra SEC bu vakaların yasa dışı olabileceğine dair bir uyarı yayınladı.

14.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p