Finansal Hizmetler Güven Endeksi azaldı

Finansal Hizmetler Güven Endeksi, aralıkta 165,4 seviyesine geriledi.

Finansal Hizmetler Güven Endeksi (FHGE), aralıkta bir  önceki aya göre 3,5 puan azalarak 165,4 seviyesine geriledi. 
 
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından aralık ayına  ilişkin Finansal Hizmetler Anketi ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi açıklandı.
 
Buna göre, FHGE, aralıkta bir önceki aya kıyasla 3,5 puan azalarak  165,4'e geriledi. Endeks, kasımda 168,9 düzeyinde bulunuyordu.
 
FHGE'yi son 3 aydaki hizmetlere olan talep artış yönünde etkilerken,  son 3 aydaki iş durumu ve gelecek 3 aydaki hizmetlere olan talep beklentisi ise  azalış yönünde etkiledi.
 
İş durumu ve hizmetlere olan talebe ilişkin değerlendirmelere göre,  son 3 ayda iş durumunda iyileşme olduğu yönündeki değerlendirmelerin bir önceki  ay seviyelerinde devam ettiği, hizmetlere olan talepte artış olduğu  yönündeki değerlendirmelerin ise güçlendiği görüldü. Gelecek 3 aydaki hizmetlere  olan talebe ilişkin artış yönlü beklentilerin zayıflayarak devam ettiği gözlendi.
 
Son 3 aydaki istihdama ilişkin değerlendirmelerin azalış bildirenler  lehine döndüğü, gelecek 3 aydaki istihdama ilişkin artış yönlü beklentilerin  zayıfladığı görüldü.
 
Aralıkta, NACE Rev.2 sektör sınıflamasına göre "Finans ve Sigorta  Faaliyetleri" sektöründe güven endeksleri alt sektörler itibarıyla  değerlendirildiğinde, "64-Finansal Hizmet Faaliyetleri (sigorta ve emeklilik  fonları hariç)" ve "66-Finansal Hizmetler ile Sigorta Faaliyetleri için Yardımcı  Faaliyetler" sektörlerinde bir önceki aya göre sırasıyla 3,8 ve 0,9 puanlık  azalış gerçekleşirken, "65-Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Fonları (zorunlu  sosyal güvenlik hizmetleri hariç)" sektöründe ise 4,4 puanlık artış oldu.

25.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p