Fransız dev, Ethereum’la ödemeleri kabul etmeye başlıyor

Fransız bilgisayar mağazası Grosbill Ethereum’la ödemeleri kabul etmeye başlıyor.

Zamanla farklı mağazalar ve işletmeler kripto para ödemelerini kabul ediyorlar ya da şifreli ödemeye izin veriyorlar. En önemli Fransız bilgisayar mağazalarından biri olan Grosbill, artık Ethereum’u bir ödeme aracı olarak kabul ediyor.
 
Şu an sadece Ether’i kabul eden şirket, gelecekte diğer kripto paraları da kabul edebilir. Bilgiler Grosbill’in resmi Twitter hesabı tarafından Twitter’da yayınlandı. Twitter kullanıcıları hemen diğer kripto para birimlerinin kabulu için ısrar etmeye başladı.
 
Başka bir tweet’de:
 
“Aldığımız dönüşler bizi çok mutlu ediyor. DSI şuan ödemelerin gelmesi üzerinde çalışıyor, sizi haberdar edeceğiz. Onlara bol şans dileriz.” denildi.
 
Görünüşe göre, şirket kendini rakiplerinden farklı kılmak için bu adımı attı. Rakipleri Bitcoin üzerinden işlem kabul ediyor ve geçtiğimiz ayların yüksek fiyatlarından şikayetçiler. Bu sayede Ether’i kabul eden ilk teknoloji mağazalarından biri oluyorlar.
 
Ethereum’un bu konuda Bitcoin’den farkı ise dünyanın dört bir yanından geliştiricileri ve kullanıcıları birbirine bağlayan doğal bir kripto para birimi olması. Bir diğer avantajı ise düşük ücreti olması ve daha hızlı işlem görebilmesi. Ama bir süre önce Ethereum, “Cryptokitties”‘in yol açtığı tıkanıklık sebebiyle ağda bazı sorunlarla karşılaştı.
 
Cryptokitties, ETH için kitty kartlarını satın alan ve satan Ethereum tabanlı dijital bir oyun. Şu anda en pahalı işlem birinin 253 ETH için kimlik 18 ile kitty satın almasıydı. Satış 12 Aralık 2017’de yapıldı ve mevcut değerlerle 175.000 dolara tekabul ediyor.
 

16.03.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ