Garanti Bankası`na 285 milyon dolarlık kaynak

Garanti Bankası, yurt dışı borçlanma programı çerçevesinde, uluslararası piyasalardan 285 milyon dolarlık 5 yıl vadeli seküritizasyon kredisi aldı.

Garanti Bankası, yurt dışı borçlanma programı çerçevesinde, uluslararası piyasalardan 285 milyon dolar tutarında 5 yıl vadeli seküritizasyon kredisi temin etti.
 
Bankanın açıklamasına göre, Garanti, 2017 yılı içinde daha önce ocakta 5 yıl vadeli 2 farklı dilimde toplam 152,5 milyon avro ve ekimde yine 5 yıl vadeli 250 milyon dolar tutarında üç ayrı seküritizasyon kredisi almıştı.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün, uluslararası piyasalardan sağladıkları fonlamanın, finansman kaynaklarının çeşitlenmesine ve vadesinin uzamasına katkıda bulunduğunu bildirdi.
 
Bu yıl içinde dördüncüsünü gerçekleştirdikleri işlemle sadece seküritizasyon kredileriyle bu yıl yurt dışından toplam 715 milyon dolar tutarında kaynak sağladıklarını aktaran Erün, "Garanti'nin seküritizasyon işlemlerindeki yetkinliğini bir kere daha kanıtlayan son anlaşma, küresel piyasalardaki dalgalı seyre rağmen, yabancı yatırımcının Garanti Bankası'na güvenini ve uzun vadede Türkiye’ye gösterdiği ilgiyi teyit etmemizi sağladı." ifadelerini kullandı.
 

20.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p