Gedik Yatırım, o şirketi almaktan vazgeçti!

Gedik Yatırım, yüzde 75’ini almayı planladığı İngiliz yatırım şirketi ile sözleşmeyi sonlandırdı.

Gedik Yatırım Holding, şubatta ayında İngiltere’nin başkenti Londra’da yerleşik bir yatırım kuruluşunun yüzde 51’ini alacağını açıklamıştı. Temmuz ayında da Gedik Yatırım’dan bir açıklama daha gelmiş, bu yatırımdaki görüşmelerin olumlu sürdüğü belirtilmiş ve yüzde 51’lik hisse alımı hedefi yüzde 75’e çıkarılmıştı.  

Ancak cuma günü Gedik Yatırım Holding tarafından yapılan açıklamada adı gizli tutulan bu İngiliz şirket ile görüşmelerin sona erdirildiği ve hisse alımından vazgeçildiği belirtildi.
 
Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"Gedik Yatırım Holding A.Ş.'nin  yatırım stratejileri kapsamında  15.02.2017 ve 26.07.2017 tarihli yönetim kurulu kararları çerçevesinde, Birleşik Krallık merkezli ve Londra'da yerleşik bir yatırım kuruluşunun  %75 payının satın alınmasına karar verilmiş ve taraflar arasında alım sözleşmesi imzalanmıştır. Ancak, yatırım süreci potansiyel ortakların gerekli altyapıyı kurmakta zorlanması nedeniyle uzamıştır. Sözleşmelerde sene sonuna kadar bu ortaklığın tesis edilmesi ve ilgili tüm onayların alınması hedeflenmişti. Gedik Yatırım Holding A.Ş.'nin yurtdışı yatırımına konu yatırım kuruluşunun  paylarının satın alımı, Financial Conduct Authority (FCA)'nin onayı doğrultusunda  gerçekleştirilmiş olacaktı. Bu sebep ile Şirket yönetimimiz, alım sözleşmesinin sonlandırılmasına karar vermiştir.

Şirketimizin Birleşik Krallık ve/veya Avrupa'da yatırım kuruluşu oluşumu kurmak veya satın almak için çalışmalar devam etmekte olup gelişmeler kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır." 

10.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p