İş dünyası büyümenin devamını bekliyor

Türkiye ekonomisinin bu yılın üçüncü çeyreğindeki yüzde 11,1 büyümesini memnuniyetle karşılayan iş dünyası temsilcileri, bu büyümenin 2018`de de devam etmesini bekliyor.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu,  AA muhabirine  yaptığı açıklamada, çift haneli büyüme oranından herkesin mutluluk duyması  gerektiğini ifade etti.
 
Bu büyümeyi sürdürebilmenin önemine işaret eden Zorlu, şunları  kaydetti:
 
"İnşallah bu büyüme devam eder. Bana göre, Türkiye’nin dünyadaki  olumsuzluklara rağmen bu büyümeyi gerçekleştirmesi bir mucize. İhracat artıyor.  İnşallah ithalat ve ihracatı da dengeleriz. Üçüncü çeyrek büyüme oranı,  teşviklerin ne kadar işe yaradığının, sanayinin ne kadar önemli olduğunun bir  göstergesidir."
 
Türkiye ekonomisindeki büyümenin 2018’de de devam edeceğini belirten  Zorlu, "Üçüncü çeyrekte ekonomimiz büyüdüğüne göre gelecek yıl da bu büyümesini  sürdürecektir." dedi.
 
"BÜYÜME RAKAMLARI İŞ DÜNYASININ MORALİNİ DÜZELTMEKTEDİR"
 
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın da büyüme rakamlarının  iş dünyasının moralini düzelttiğini ifade ederek, "Büyümenin sürekliliğinin  olması en büyük temennimizdir. Siyasi ve ekonomik istikrar sağlanabildiği sürece  büyüme de belli bir istikrara ulaşacaktır. Gelecek çeyrek büyümelerle birlikte  daha istikrarlı bir 2018 göreceğiz." şeklinde konuştu.
 
"VERGİ AVANTAJLARIN POZİTİF YANSIDIĞI GÖRÜLDÜ"
 
Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise üçüncü çeyrek  büyümesine ÖTV ve KDV'de sağlanan vergi avantajlarının pozitif yansıdığının  görüldüğünü kaydetti.
 
Kibar, "Üçüncü çeyrek büyümesinin olumlu yansımalarını,  2018’in  birinci ve ikinci çeyreğinde de görürüz." dedi.
 
"İŞ DÜNYASINA MÜTHİŞ BİR MOTİVASYON SAĞLADI, GELECEK KAYGILARININ DA  ÖNÜNE GEÇTİ"
 
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan  Kadooğlu, üçüncü çeyrek büyüme rakamının iş dünyasına müthiş bir motivasyon  sağladığını, gelecek kaygılarının da önüne geçtiğini ifade etti.
 
Kadooğlu, bu büyümenin sürdürülebilir hale gelebilmesi için yapısal  reformlara devam edilmesi gerektiğini belirterek, "Özellikle dünyadaki ekonomik  sıkıntılara ve son 1,5 yıl içinde yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye'nin ayakta  kalarak bu kadar büyümesi, Türk insanının ne kadar başarılı olduğunun  göstergesidir. Bunu sürdürebilir hale getirmek gerekir." dedi.
 
Üçüncü çeyrek büyümesinin Türkiye ekonomisinin gelecek yıl da  büyüyeceğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Kadooğlu, "Biz işimize bakıyoruz,  derecelendirme kuruluşlarına bakmıyoruz. Türkiye'nin iç dinamikleriyle  büyüyeceğinize inandığımız için kredi derecelendirme kuruluşlarının görüşlerini  kayda değer bulmuyoruz." şeklinde konuştu.

11.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p