İstanbul bölge müdürü konuştu... Detay Maxinet’te son durum ne?

Detay Maxinet İstanbul Bölgeler Müdürü Serkan Duymaz soruları yanıtladı. Duymaz şirket olarak soruşturmanın bitmesini beklediklerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Detay Maxinet'in hesaplarına MASAK tarafından bloke uygulanmış, soruşturmanın devam ettiği açıklanmıştı. Blokenin uygulanması sonrasında firmanın bekleyişte olduğu, soruşturma sürecinin tamamlanmasını bekledikleri öğrenildi.
 
BLOKE UYGULANMIŞTI
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan 3 aylık raporda Detay Maxinet'e ilişkin önemli bilgiler yer alıyor. Firmanın saadet zinciri sistemine sahip olduğu, üyelere gönderdiği bilgisayarların aldıkları üyelik ücretinden epey düşük olduğu, SEO hizmeti iddia ettikleri çalışmanın bir tür sahte tık hizmetinden ibaret olduğuna yönelik bilgiler raporda yer aldıktan sonra MASAK harekete geçmiş, daha sonra firmanın hesaplarına bloke işlemi uygulanmıştı. Konuya ilişkin soruşturmanın şu anda savcılık tarafından yürütüldüğü biliniyor.
 
DETAY MAXİNET İSTANBUL BÖLGELER MÜDÜRÜ SERKAN DUYMAZ SORULARI YANITLADI
 
Detay Maxinet İstanbul Bölgeler Müdürü Serkan Duymaz, konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Sürece ilişkin bilgiler veren yetkili Duymaz, Detay Maxinet'le ilgili merak edilenlere detaylı cevaplar verdi.
 
Bilindiği üzere firmanın hesaplarına el konuldu. Soruşturma aşaması ne zaman tamamlanacak?
 
Evet, hesaplarımıza bloke uygulandı. Şu anda Detay Maxinet olarak mağduruz. Bloke işleminin ardından ödemelerimizi yapamıyoruz. Hesaplarımızda şu an yaklaşık 30 milyon TL duruyor. Ödemelerimizi yapacak güçteyiz, söylendiği gibi Detay Maxinet üyelerine ödeme yapamıyor diye yayınlanan haberlerin bir gerçekliği yok. Soruşturmanın ne zaman sona ereceğine dair tarafımıza yapılan bir bilgilendirme yok.
 
Soruşturma süreci nasıl işledi? Bloke işlemi uygulanmadan önce üyelere ödeme yapılıyor muydu?
 
Bloke işleminden önce ödeme yapamadığımız gibi bir durum söz konusu değil. Ancak hesaplarımıza bloke uygulandıktan sonra ödemelerimizi yapamıyoruz ve mağduruz. Zaten üye alımımızı 16 Şubat-1 Mart tarihleri arasında dondurmuştuk. Çünkü ciddi derecede bir katılım vardı. 1 Mart sonrasında Antalya'da bir kamp gerçekleştirdik. Sonrasında ne olduğunu anlayamadığımız bir süreç işledi. Üyelerden iade talepleri geldi ve daha sonra hesaplarımıza bloke uygulandı.
 
Kullanıcılara firma tarafından gönderilen bilgisayarlar problemli mi?
 
Bir şirketle toplu alım konusunda anlaştık ve süreç böyle başladı. Diğer markalarla da çalışsak belli bir oranda böyle problemlerle karşılaşmak sürpriz olmaz. Bu problemler  %10'un üzerinde değildir.
 
DETAY MAXİNET NEDİR?
 
Detay Maxinet, yaptığı tanıtımlar ve sunumlara göre, üye olan kişiye öncelikle bir bilgisayar veriyor. Üyeye verilen bilgisayara bir yazılım yükleniyor. Üyenin bilgisayarı açık kaldıkça, Detay Telekom’un çalıştığı şirketlere SEO hizmeti verildiği belirtiliyor. Şirkete üye olmak için belirlenen üç paketten birini satın almak gerekir. Gümüş adı verilen ilk paketin bedeli 590 dolar. Bu paketi satın alan üye bilgisayarını günde 8 saat açık tutmalı. Bu kişiye vaat edilen aylık kazanç 120, yıllık kazanç ise bin 460 dolar. Altın paketi satın alan üye ise bin 534 dolar ödüyor. Bu pakette ise bilgisayarın günde 14 saat açık tutulması gerekir.
 
Bu paketin aylık kazanç vaadi 420, yıllık kazanç vaadi ise 5 bin 110 dolar. Son paket olan Platin üyeliğinde ise 2 bin 242 dolarlık üyelik bedeli ödemek gerekir. Bu pakette bilgisayarın sınırsız sürede açık kalması isteniyor. Bu paket için vaat edilen aylık gelir 600 dolar yıllık gelir ise 7 bin 300 dolar. Sistem, yeni üye kazandıranlara da belli bir kazanç vaat ediyor. Sisteme üye olan her bir üye, yeni kişileri üye yaparak kendisine ekip kurabiliyor.
 

11.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p