Jong-Ku: Kripto para hesabı açılmasında engel yok

Güney Kore finansal düzenleyicisi FSC komisyon üyesi Choi Jong-Ku bankaların kripto para borsaları için hesap açmasının önünde herhangi bir yasal engel olmadığını ifade etti.

Güney Kore hükümetinin kamu kuruluşlarını değerlendirmek adına yaptığı denetlemede komisyon üyesi Jong-Ku müşteri tanı (KYC) ve kara para aklama önleyici (AML) kurallara uyan platformların bankalarda hesap bulundurmasının bir sorun yaratmayacağını vurguladı. Güney Kore’de sanal banka hesabı adı verilen bir sistem uygulanıyor. Bu hesaplarda kripto para kullanıcıları Güney Kore itibari para birimini anında çekebiliyor ve borsalara hesaplar üzerinden aktarım yapabiliyor.

2018’in başlarında Güney Kore hükümeti kripto paralara oldukça mesafeliydi. Bir dönem kripto para borsalarıyla bankaların birlikte çalışmamasına yönelik girişimlerde bulunmuştu. Güney Kore hükümetinin kara para aklama faaliyetlerine dair endişeleri vardı.

Güney Kore’nin en büyük özel bankalarından bir tanesi Nonghyup, bir yıldan uzun bir süredir kripto para kullanıcılarına ve borsalarına hizmet sağlıyor. Ancak Nonghyup bile 2018’in ortalarında Bithumb gibi büyük borsalarla bağlarını kopartma noktasına gelmişti. Komisyon üyesinin açıklamasının ardından banka ve borsaların üzerindeki baskı azaldı ve işlemler daha pürüzsüz ilerlemeye başladı.

Küçük ve orta ölçekli kripto para platformlarını temsil eden Güney Kore Blockchain Kurumu FSC’nin yaklaşımının umut verici olduğunu açıkladı. 10 ay önce FSC’nin müşteri tanısına dair konularda yarattığı sorunun çözüldüğünü belirtti. Ayrıca Bithumb, Upbit, Coinone gibi ülkenin büyük hacimli kripto para borsaları hükümet tarafından gelen olumlu haberi sevinçle karşıladı.(ccn.com)

01.11.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ