KFC Türkiye, resmen el değiştirdi

ABD`li Yum Brands`in sahibi olduğu KFC Türkiye`nin 104 restoranıyla birlikte şirketi Abraaj Group`a satışına ilişkin onay çıktı. Rekabet Kurulu, yapılan başvuruya ilişkin onay verdi.

Rekabet Kurulu, bir dizi birleşme satın alma işlemini karara bağladı. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan Kurul kararlarına göre, Turkent Gıda ve Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KFC Türkiye) kontrolü Abraaj Private Equity Fund VI L.P'ye geçti. Kurul'un onayı ile birlikte hisse devir sürecine geçilmiş oldu.
 
SÜZER, ABD'LİLERE SATMIŞTI
 
115 ülkede 19 binden fazla noktada hizmet veren KFC, Türkiye'ye 1989 yılında Süzer Grubu şirketleri arasında yer alan Turkent AŞ tarafından getirilmişti. Süzer Grubu ise 2013 yılında, Türkiye'deki franchise haklarını elinde bulundurduğu fast food zincirleri Pizza Hut ve KFC'yi elden çıkarmış ve işletme haklarını esas sahibi ABD'li Yum Brands'e satmıştı. Söz konusu ABD'li şirket ise o tarihten itibaren şirketin organizasyonunda ve restoranlarda hızlı bır değişim süreci başlatmıştı. Ayrıca firma Türkiye'de 2015 itibariyle İlk kez franchise sistemiyle büyümeye başlamış ve bu operasyon sonrasında şirketin Türkiye genelindeki şube sayısı 104'e yükselmişti. 

REKABET KURUMU'NUN ALDIĞI DİĞER KARARLAR
 
Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan Kurul kararlarına göre,  Veser Kimyevi Maddeler AŞ'nin belli oranda hissesinin Global Chemplast L.P.  tarafından devralınması işlemine izin verildi.

WME Entertaiment Parent LLC ile Perform Group Limited tarafından  PIMGSA LLP unvanlı ortak girişim şirketi kurulması işlemine izin veren Kurul,  Demir Sabancı tarafından nihai olarak kontrol edilen Sedes İç ve Dış Ticaret  AŞ'nin hisselerinin belli oranının, Actera Grubu'nun işlemi gerçekleştirmek üzere  kurduğu şirketler aracılığıyla devralınması suretiyle teşebbüs üzerinde ortak  kontrol sağlanması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurulu ayrıca İlknak Su Ürünleri  Sanayi ve Ticaret AŞ'nin belli oranda hissesinin ve tek kontrolünün Gümüşdoğa Su  Ürünleri Üretim İhracat ve İthalat AŞ tarafından devralınması işlemlerini  onayladı.

Vilsan Veteriner Ticaret ve Sanayi AŞ'nin hisselerinin Intervet  Holding B.V. aracılığıyla Merck & Co. Inc. tarafından devralınması işlemine izin  veren Kurul, Migros Ticaret AŞ tarafından Tesco Overseas Investments Limited  kontrolündeki Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda San. AŞ  hisselerinin yüzde 95,495’inin devralınması işlemine verilen koşullu izin  kapsamında, elden çıkarılacak mağazalar arasında bulunan Keşan mağazası ve Erikli  Keşan mağazasının kira sözleşmesinin devri yolu ile Altunlar Gıda İhtiyaç ve  Tüketim Maddeleri San. ve Tic. AŞ’ye devredilmesi işleminin izne tabi olmadığını  kararlaştırdı.

QNB Finansbank AŞ ile HSBC Bank AŞ arasında akdedilen Üye İşyeri  Kullanım Programı Sözleşmesi'ne bireysel muafiyet tanındı.

20.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p