Kripto para cüzdanı MyEtherWallet’ın DNS sunucuları hacklendi

Popüler kripto para cüzdanı MyEtherWallet, birkaç DNS sunucusunun saldırıya uğradığını ve kullanıcıların bir kimlik avı sitesine yönlendirilme riskinin olduğunu belirten bir uyarı tweeti paylaştı.

Popüler Ethereum blockchain arayüzü ve kripto para cüzdanı MyEtherWallet, birkaç DNS sunucusunun saldırıya uğradığını ve kullanıcıların bir kimlik avı sitesine yönlendirilme riskinin olduğunu belirten bir uyarı tweet’i paylaştı.
 
MyEtherWallet, hangi sunucuların hedeflendiğinin bulunmaya çalışıldığını ve hack sorununu en yakın zamanda gidermek için çaba gösterildiğini bildirdi.
 
Birçok MyEtherWallet kullanıcısı Reddit ve diğer platformlarda gün boyu aktif durumdalardı ve kullanıcılar MyEtherWallet ekibinden daha fazla ayrıntı bekliyorlar.
 
Çoğu MyEtherWallet kullanıcısı güvenlik risklerinden dolayı hesaplarına giriş yapmama kararı aldı.
 
Giriş yapmaya çalışanlar ise birbirlerine, MyEtherWallet’ın çevrimdışı kullanılması ve SSL bağlantısının her zaman yeşil olduğunu kontrol etmeleri yönünde tavsiyelerde bulundular.
 
MyEtherWallet tarafından onaylanan hack olayı, Ocak ayında altcoin Ethereum Blue geliştiricileri tarafından ortaya atılan MyEtherWallet seviyesindeki bir DNS hack’inin iddialarını hatırlatıyor. MyEtherWallet bu iddiaları ‘aptal bir yalan’ olarak reddetmişti.
 
Reddit’teki son gelişmelere göre Google’ın herkese açık DNS’si artık doğru ISP’ye çözümleniyor gibi görünüyor, ancak MyEtherWallet tarafından DNS saldırısının çözüldüğüne dair resmi bir açıklama yok.

25.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p