Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Trezor 10 yeni kripto parayı listeledi

Trezor, 10 yeni kripto para birimi için donanım cüzdanı desteği sunacağını duyurdu.

Popüler kripto para donanım cüzdanı üreticisi Trezor, eylül ayında, kullanıcılarının cüzdan içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan beta sürümünü tanıtmıştı. Ekim ayında ise beta testleri bitmiş ve soğuk cüzdan içi takas özelliği tüm Trezor kullanıcılarına sunulmuştu. Trezor, bu kez yeni bir yazılım güncellemesiyle karşımızda.

Yapılan resmi açıklamaya göre Trezor Model T artık daha fazla kripto para birimini destekleyecek. Trezor’un bünyesine eklediği yeni kripto para birimleri şunlar; Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Lisk, Zencash, Groestlcoin ve Zcash.

Trezor, Satoshi Labs tarafından geliştiriliyor. Özellikle son dönemde Trezor için önemli iyileştirmeler yapıldı. Böylece Trezor, en büyük rakibi Ledger’a, aralarındaki rekabeti farklı bir boyuta taşıyacağının sinyallerini verdi. Satoshi Labs’in CTO’su Pavol Rusnak şunları kaydetti:

"Trezor Model T ile birlikte birçok şeyi yeniden tasarlamaya karar verdik. Bu değişikliklerden biri de Trezor Model T’de bir çok yazılımcının aşina olduğu C programlama dili yerine Python kullanılması."

Lider kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, geçtiğimiz geçtiğimiz günlerde 7 yeni kripto para birimini bünyesine eklediğini duyurmuştu. Ledger’in bünyesine eklediği kripto paralar ise şöyle; Lisk, Factom, MIX Blockchain, Musicoin, GameCredits, EtherGem ve IOTA. Fransa merkezli Ledger yaptığı son listelemelerle birlikte desteklediği kripto para birimi sayısını 32’ye çıkardı. Ledger ve Trezor arasındaki rekabeti ele alacak olursak desteklediği kripto paralar nedeniyle Ledger, Trezor’un birkaç adım önünde görülüyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bitcoinist

10.11.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle