Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Trezor 10 yeni kripto parayı listeledi

Trezor, 10 yeni kripto para birimi için donanım cüzdanı desteği sunacağını duyurdu.

Popüler kripto para donanım cüzdanı üreticisi Trezor, eylül ayında, kullanıcılarının cüzdan içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan beta sürümünü tanıtmıştı. Ekim ayında ise beta testleri bitmiş ve soğuk cüzdan içi takas özelliği tüm Trezor kullanıcılarına sunulmuştu. Trezor, bu kez yeni bir yazılım güncellemesiyle karşımızda.

Yapılan resmi açıklamaya göre Trezor Model T artık daha fazla kripto para birimini destekleyecek. Trezor’un bünyesine eklediği yeni kripto para birimleri şunlar; Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Lisk, Zencash, Groestlcoin ve Zcash.

Trezor, Satoshi Labs tarafından geliştiriliyor. Özellikle son dönemde Trezor için önemli iyileştirmeler yapıldı. Böylece Trezor, en büyük rakibi Ledger’a, aralarındaki rekabeti farklı bir boyuta taşıyacağının sinyallerini verdi. Satoshi Labs’in CTO’su Pavol Rusnak şunları kaydetti:

"Trezor Model T ile birlikte birçok şeyi yeniden tasarlamaya karar verdik. Bu değişikliklerden biri de Trezor Model T’de bir çok yazılımcının aşina olduğu C programlama dili yerine Python kullanılması."

Lider kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, geçtiğimiz geçtiğimiz günlerde 7 yeni kripto para birimini bünyesine eklediğini duyurmuştu. Ledger’in bünyesine eklediği kripto paralar ise şöyle; Lisk, Factom, MIX Blockchain, Musicoin, GameCredits, EtherGem ve IOTA. Fransa merkezli Ledger yaptığı son listelemelerle birlikte desteklediği kripto para birimi sayısını 32’ye çıkardı. Ledger ve Trezor arasındaki rekabeti ele alacak olursak desteklediği kripto paralar nedeniyle Ledger, Trezor’un birkaç adım önünde görülüyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bitcoinist

10.11.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ