Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Trezor 10 yeni kripto parayı listeledi

Trezor, 10 yeni kripto para birimi için donanım cüzdanı desteği sunacağını duyurdu.

Popüler kripto para donanım cüzdanı üreticisi Trezor, eylül ayında, kullanıcılarının cüzdan içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan beta sürümünü tanıtmıştı. Ekim ayında ise beta testleri bitmiş ve soğuk cüzdan içi takas özelliği tüm Trezor kullanıcılarına sunulmuştu. Trezor, bu kez yeni bir yazılım güncellemesiyle karşımızda.

Yapılan resmi açıklamaya göre Trezor Model T artık daha fazla kripto para birimini destekleyecek. Trezor’un bünyesine eklediği yeni kripto para birimleri şunlar; Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Lisk, Zencash, Groestlcoin ve Zcash.

Trezor, Satoshi Labs tarafından geliştiriliyor. Özellikle son dönemde Trezor için önemli iyileştirmeler yapıldı. Böylece Trezor, en büyük rakibi Ledger’a, aralarındaki rekabeti farklı bir boyuta taşıyacağının sinyallerini verdi. Satoshi Labs’in CTO’su Pavol Rusnak şunları kaydetti:

"Trezor Model T ile birlikte birçok şeyi yeniden tasarlamaya karar verdik. Bu değişikliklerden biri de Trezor Model T’de bir çok yazılımcının aşina olduğu C programlama dili yerine Python kullanılması."

Lider kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, geçtiğimiz geçtiğimiz günlerde 7 yeni kripto para birimini bünyesine eklediğini duyurmuştu. Ledger’in bünyesine eklediği kripto paralar ise şöyle; Lisk, Factom, MIX Blockchain, Musicoin, GameCredits, EtherGem ve IOTA. Fransa merkezli Ledger yaptığı son listelemelerle birlikte desteklediği kripto para birimi sayısını 32’ye çıkardı. Ledger ve Trezor arasındaki rekabeti ele alacak olursak desteklediği kripto paralar nedeniyle Ledger, Trezor’un birkaç adım önünde görülüyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bitcoinist

10.11.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p