Kripto para madenciliği yapabilen ısıtıcı üretildi

Fransız startup Qarnot, kripto para madenciliği yapan yeni bir ısıtıcı üretti. QC1 adındaki yeni ürün, içinde kripto para madenciliği yapmak için tasarlanmış pasif bir bilgisayar bulunduruyor.

Fransız startup Qarnot, kripto para madenciliği yapan yeni bir ısıtıcı üretti.
 
Evet doğru duydunuz, Qarnot’un QC1 ürünü, içine pasif bir bilgisayar yerleştirilmiş evinizin bir ısıtıcısı. Ve QC1’in içindeki bilgisayar, yalnızca madencilik için optimize edilmiş.
 
Bir odayı birkaç masaüstü bilgisayarla ısıtabilirsiniz. Ve ısı hala bir veri merkezi inşa ederken üstesinden gelinmesi en zor zorluklardan biri. 7 gün 24 saat çalışan binlerce bilgisayarı soğutmanız gerekiyor.
 
Qarnot, 2010 yılında veri merkezlerinde kullanmak amacıyla edge computing sistemini düşünmeye başladı. Bu doğrultuda çok sayıda işlemci ile bilgisayarlı ısıtıcılar üreten şirket, bunları yeni binaları için ısıtıcı arayan inşaat şirketlerine sattı. Denklemin diğer ucundaysa BNP Peribas, Societe Generale, Air Liquide ve Blender gibi firmalar kendi ihtiyaçları doğrultusunda bu sunucuları kiralıyor. Diğer bir deyişle Qarnot, merkezi olmayan bir veri merkezi inşa etti.
 
Ve şimdi şirket ilk ürünlerini doğrudan kullanıcılarına satıyor. Kripto para madenciliği için mükemmel bir kullanım durumu olduğunu düşünen Qarnot, QC1 ürünüyle önemli bir adım attı. QC1, iki AMD GPU’su (8 GB VRAM’li Sapphire Nitro ve Radeon RX580) içeriyor ve varsayılan olarak Ethereum madenciliği yapmak için dizayn edilmiş.Bir Ethernet kablosu taktıktan sonra Ethereum cüzdan adresinizi mobil uygulamaya kaydederek birkaç dakika içinde madencilik yapmaya hazır olabilirsiniz.
 
Litecoin veya başka bir kripto para madenciliği yapmak isterseniz de bunu ayarlayabiliyorsunuz.Soğuk evinizi 60 MH/s hızında çalışan iki GPU’su bulunan QC1’i açarak ısıtabilirsiniz. Satış fiyatı 3600$ olarak belirlenen QC1 için Bitcoin ile de ödeme yapılabiliyor. Şirket, gelecek yıl yüzlerce QC1 satmayı umuyor.
 
Qarnot, şu anki Ethereum fiyatıyla aylık yaklaşık olarak 120$ gelir elde edebileceğinizi bildiriyor.

10.03.2018

Haberler

Bitcoin madenciliği fiyat düşüşüne rağmen artıyor

Bitcoin madencilik faaliyetleri, kripto paranın fiyatındaki düşüşe rağmen a

Avrupa futbolunun patronu da `blockchain` dedi

UEFA’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, geliştirilen bl

Venezuela kripto para için Merkez Bankası kuruyor

Venezuela hükümeti kripto para konusunda yeni girişimlerine devam ediyor. Y

McAfee’nin `hacklenemez` cüzdanını hacklediler

Ünlü siber güvenlik uzmanı McAfee, en son girişimi olan kripto para cüzdanı

Jamaika Menkul Kıymetler Borsası kripto paraları da listeleyecek

Jamaika Menkul Kıymetler Borsası (JSE) kripto paraları yakında müşterileri

‘Kripto para piyasasında panik iyice gün yüzüne çıktı’

Kripto para piyasasındaki son durumu değerlendiren Samson Mow |||Geçen yıl