Kripto para piyasasına yeni kral mı geliyor?

Kripto para piyasalarında sert düşüş yaşanırken en büyük para birimleri içerisinde yer alan Ethereum yükselişine yine devam ediyor.

Hindistan'dan gelen olumsuz haberlerin de etkisi ile kripto para piyasalarında sert düşüş yaşanırken en büyük para birimleri içerisinde yer alan Ethereum yükselişine yine devam ediyor.
 
Bitcoin şu ana kadarki en kötü ocak ayını yaşıyor. Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin bugün yüzde 9'a varan düşüşle 10 bin doların altına gerileyerek 9 bin 300 dolar seviyesini gördü. Bitcoin gibi diğer önde gelen para birimleri de aynı şekilde düşüşlerini sürdürüyor. Bu para birimleri içerisinde yer alan Ripple'ın fiyatı 1 doların altına kadar geriledi.
 
Hindistan Maliye Bakanı Arun Jaitley'in hükümetin kripto para kullanımını engellemek istediğini belirtmesi bu düşüşte rol oynuyor.
 
Ancak piyasalarda dikkat çeken durum Ethereum'un daha önce olduğu gibi bu açıklamalardan etkilenmemesi oldu. Diğer paralar düşüş trendi içerisine girerken Ethereum günlük bazda yüzde 2,46'ya varan artışla yükselişte olan tek büyük para birimi olarak kaldı.
 
Bitcoin bu yıl yüzde 30'dan fazla değer kaybederken Ethereum, yüzde 30'a varan oranda değerlendi. Ehereum yine Bitcoin karşısında bu yıl yüzde 110, bugün ise yüzde 13 değer kazandı ve 0,12 Bitcoin seviyesine ulaştı.
 
Piyasa hacmi açısından da Ethereum 110 milyar dolarlık bir büyüklüğe erişirken Bitcoin'in piyasa hacmi 160 milyar doların altına kadar geriledi.
 
Bitcoin TSİ 16.38 itibarıyla günlük bazda yüzde 8,83 düşüşle 9.338 dolar, Ethereum yüzde 2,18 artışla 1.138 dolar, Ripple ise yüzde 13 düşüşle 0,99 dolardan işlem görüyor.  
 

01.02.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p