Kripto para piyasasında durum ne?

Son zamanlarda düşüş trendinde seyreden kripto para piyasası 11 Aralık Salı gününü de benzer bir tabloyla sonlandırdı. 9 Aralık Pazar günü bir tür iyileşme hareketi sergileyen piyasa salı günü yeniden önemli ölçüde değer kaybına uğradı. Son düşüşlerin ardından listedeki en iyi 20 kripto paranın çoğu günlük bazda %7’ye varan oranlarda düşüş yaşadı.

Lider kripto para Bitcoin (BTC) 3.500 dolarlık destek seviyesinin üzerine çıkmayı başaramadı. Gün içerisinde 3.400 dolarlık eşiğin altına gerileyen BTC haberin hazırlandığı anda 3.439 dolardan işlem görüyor. Son zamanlardaki düşüşlerin ardından piyasa üzerindeki hakimiyet oranı tavan yapan Bitcoin’in geçtiğimiz hafta içerisinde 3.280 dolara kadar gerilediği biliniyor. BTC’nin günlük bazdaki kaybıysa haberin hazırlandığı anda alınan verilere göre %2 civarında.

Kasım ayındaki düşüşler yaşanmadan önceki birkaç ay boyunca oldukça istikrarlı bir tablo oluşturan kripto para piyasası son zamanlarda oldukça dalgalı günler yaşıyor. Piyasa verilerini gösteren tablolara göre Bitcoin’in dalgalanma seviyesi tam üç kat arttı.

Piyasadaki en değerli ikinci kripto para Ripple (XPR)  da 11 Aralık’ta küçük oranlı da olsa değer kaybetti. Listenin üçüncü sırasındaki Ethereum (ETH) son yirmi dört saatte yaklaşık %3 oranında değer kaybederken XRP’de bu oran yalnızca %1. Ripple haberin yazılma anındaki verilere göre 0,30 dolarda işlem görürken ETH fiyatı ise 89 dolar civarında seyrediyor.

Kripto para piyasasının toplam değeriyse 110 milyar dolar seviyesinin altına düşerek 107 milyar dolara kadar geriledi.Cointelegraph

12.12.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle