Kripto para stratejistinden özel analizler

Saxo Bank Kripto Para Stratejisti Kay Van-Petersen, Bitcoin ve kripto para teknolojisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bitcoin'de 100 bin dolar tahmini yapan Saxo Bank Kripto Para Stratejisti Kay Van-Petersen, son zamanlarda hızlı fiyat hareketleri ile gündeme gelen kripto paranın sadece bu yönüyle ele alınmaması gerektiğini, Bitcoin'in internetin ortaya çıkmasından bu yana en büyük teknolojik inovasyon olduğunu belirtti.

Business HT'nin sorularını yanıtlayan Van-Petersen geleneksel finans aleminde kripto para stratejisti unvanıyla görev yapan profesyonellerin başında geliyor. Van-Petersen daha önce hazırladığı raporlarda işlem hacimlerinde yükselişin Bitcoin'in değerlenmesi yönünde destek oluşturacağına vurgu yapmıştı.

Forex piyasasında ortalama günlük 5 trilyon dolarlık hacmin gelecek 10 yılda yüzde 10'unun kripto paralardan oluşacağını öngören Van-Petersen, 500 milyar dolarlık kripto para hacminin yüzde 35'i olan 175 milyar doların da Bitcoin alım satımlarımdan gelmesini bekliyor.

Bitcoin'e dayalı türev ürünlerin ortaya çıkması, geleneksel finans aleminin kripto paraları kabul ettiği yönünde bir işaret olarak algılandı. Son olarak ABD'li regülatör CFTC'nin bu ürünlere yönelik çalışmalar yürüttüğü haberi geldi. Bu kararın Bitcoin'i nasıl etkileyeceği ile ilgili ise Van-Petersen şunları söyledi:

"Bu karar, kripto para aleminin yasallaşması açısından oyun değiştirici bir karar. Bu karar gerçek kurumsal parayı kripto paralara açacak ve Bitcoin ya da kripto para ETF'leri, fonları gibi yeni enstrümanların başlamasına yol açacaktır. Burada en çarpıcı şey olarak gördüğümüz kripto paralardaki büyük değerlenme. Fakat kurumsal para gerçekten bu sürece katılmamıştı. Böylelikle önümüzdeki 6-18 ay içerisinde kripto varlıklara bir para akışı patlaması olacaktır. Bu durum Bitcoin'i 5 ya da 10 kat artıracaktır. Böylelikle Bitcoin'in değeri 50 bin - 100 bin dolar seviyesine getirecektir."

 

06.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p