Kripto piyasası büyük yatırımcıları bekliyor

Bitcoin fiyatının ocak ayından bu yana düşmesi kimilerine göre Bitcoin’e olan güvenin azalmasından kaynaklanıyor. Yine de bazı bireysel yatırımcılar bu düşüşü iyi bir fırsat olarak görüp kripto piyasasına adım attı.

Bitcoin 10 yıllık tarihinde birkaç kez büyük düzeltme yaşadı. Son düzeltme 19 bin dolardan 6 bin dolara kadardı ve en kötü üçüncü düşüştü. Bitcoin değerinin %72’sini kaybetti.
 
Tarihin gösterdiği bir başka şey ise Bitcoin’in bütün büyük düzeltmelerden sonra tekrar en yüksek fiyatına geldiği. Tom Lee ve Peter Thiel gibi ünlü yatırımcılar son düzeltmenin önceki düzeltmelere çok benzediğini ve Bitcoin’in gelecekte eski fayatına dönebileceğini ifade etti. Geri dönüşün sağlanabilmesi için Bitcoin’e hacim getirebilecek girişimler gerekiyor. Lee’ye göre hacim dev yatırımcılar tarafından sağlanacak ve önümüzdeki günlerde büyük yatırımlar göreceğiz.
 
Başarılı Blockchain projesi Augur’un kurucularından Jeremy Gardner, borsa dışı menkul kıymetler piyasası (OTC) yatırımcılarının kriptolara milyonlarca dolar değerinde yatırım yapabileceğini belirtti. OTC yolu ile bazı yatırımcılar madenci şirketlerle anlaşıyor veya balinalarla anlaşma sağlıyor.
 
2015’den beri kripto piyasası büyük yatırımcıların kripto piyasalarına girmesini bekledi ancak talep beklenenden azdı. Diğer yandan Visa yöneticisi ve Bitcoin Vakfı kurucularından Jon Matonis Goldman Sach gibi büyük firmaların yakın gelecekte kripto piyasasına girebileceğini belirtti. Böylece kurumsal talebin giderek artması mümkün olabilir.
 
Şimdiden Japonya ve Güney Kore’de çok sayıda bireysel yatırımcı Bitcoin’e ve diğer kripto paralara büyük yatırımlar yapmış durumda. Eğer beklendiği gibi büyük firmalar kripto piyasasına giriş yaparlarsa kripto piyasalarında yakın zamanda hızlı bir çıkış görebiliriz.

12.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p