Litecoin`i Sms ile göndermek artık mümkün !

Litecoin’i SMS ile göndermek konusunu hiç düşünmüş müydünüz? Artık mümkün oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Litecoin için ilk defa yıllık bazda bir zirvenin yapıldığını gördük. Zirveye Zulu Republic’den Zach Cavanaugh katıldı. Zulu Republic adına bakınca zannettiğiniz gibi bir cumhuriyet değil. Zulu Republic, Ethereum blockchainine dayanan bir ekosistem platformu. Cavanaugh zirvede yaptığı sunumda kripto paraların, insanların sefaletiyle mücadele etmede, manipülasyonlar, ahlaki çöküşler ve ayrımcılıklara karşı mücadelede dengeleyici bir unsur olduğunu belirtti.
 
Zulu Republic öncelikli amaç olarak insanların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Bunun için internetin yaygın olmadığı, otokratik rejimlerle internet uygulamalarının sansürlendiği yerlerde blockchaini kullanmak istiyor. Nüfusun büyük bölümünün geleneksel mali sistemlerle marjinalize edildiği yerlerde insanları bu sistemlerden kurtarmak istiyor.

Yaptığı konuşmada, göçmen krizinden dem vuran Cavanaugh, yüzyılımızda insanların hala saldırılardan kaçarak başka yerlere göç ettiğini ve buralarda da suistimale maruz kaldıklarını söyledi. Bu insanların kendilerine yapılan muameleler sonucu ellerindeki her şeylerini kaybedebildiklerini, hatta kimliklerinin bile yok olduğunu da belirtti.
 
Özellikle doğum, ölüm, evlenme, sağlık hizmetleri gibi ihtiyaçların kimlik olmadan karşılanmayacağı gerçeğini vurguladı Cavanaugh. En önemli ihtiyacın kimlik olduğunu aksi takdirde tüm insani gereksinimlerden mahrum olacağını söyledi. Bu kişiler bankalar için hiç de cazip müşteri profili oluşturmuyor tabii. Parasal bir teşvik yok ortada.
 
Cavanaugh’a göre bu tür sorunlara en iyi çözüm blockchain teknolojisinin getirdiği yüksek güvenlikli sistem. Bu sistem sayesinde hem kimliğinizi koruyabilir hem de diğer temel gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. 
Cavanaugh devamla:

“Litcoin-bitcoin gibi kripto paralar sınırları aşıyor. En iyi uygulamaları takip ederseniz paranızın çalınma ihtimali yok. Eliniz kolunuz bağlı kalma ihtimaliniz yok denecek kadar az. Hükümetler tarafından sansürlenemez ve kötü yönetilemezsiniz. Kimliğinizin ve paranızın hakimiyeti sizdedir”
 
Blockchainin bir sihir olmadığını ve mültecilerin hayatlarını tamamen değiştirmeyeceğini de ekleyen Cavanaugh, blockhainin büyük oranda insanların, özellikle de mültecilerin hayatını kolaylaştıracağını söylüyor. Mesela Litecoin dijital olarak taşınabilir.

Herkes Lite.im kullanabilir. Bu sistemi SMS ile kripto para göndermek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu servisi kullanmak için sadece bir cep telefonuna ihtiyaç var. İnternet olsun ya da olmasın. Doğrudan SMS yoluyla litecoin gönderebiliyorsunuz.
 
Cavanaugh, kimlik kontrolünün tamamen bizim elimizde olması gerektiğinden dem vuruyor konuşmasında. Konuyu göçmenler ile örneklendirerek anlatan Cavanugh şunları söylüyor:
 
“Göçmenler ve mültecilerin durumunda, eğer geniş çaplı kendi kimlik hakimiyeti sistemi uygulasak, çalınmaz, kötü amaçlı kişilerin eline geçmez. İltica başvurusunu, finansal yardımı ve resmi işlerle beraber sağlık işlerini de kolaylaştırır. BM kampına geldiğinizde zaten kimliğiniz orada sistemde olmuş olacak.”

 

02.10.2018

Haberler

Dijital para yatırımcısından Bitcoin ile ilgili açıklama

Dijital para yatırımcısı Michael Novogratz, Bitcoin`in yıl sonuna kadar 10

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerine yeniden başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.

Dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak verecek!

Müşterilerine ait trilyonlarca dolarlık fonu yöneten dev şirket Bitcoin yat

Novogratz, Bitcoin’de büyük ralli için 2019’un ilk yarısını işaret etti

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, kurumsal yatırımcılar vagona atlayan

ABD, Çin`i `döviz manipülatörü` ilan edebilir

ABD yönetiminin, Çin’i para birimi yuanın değerindeki kayıptan ötürü döviz

FBI’ın kapattığı 1Broker kullanıcıların paralarını iade edecek

sTürk kullanıcılarının yoğun ilgisinin olduğu vadeli Bitcoin işlemleri üzer