Londra Borsası’nın CEO`su istifa ediyor

Londra Borsası resmi sitesinden yapılan açıklamada borsanın yöneticisi Xavier Rolet’in görevinden ayrılacağı bildirildi.

Londra Borsası (LSEG) CEO`su Xavier Rolet’in, yönetim kurulunun talebi üzerine görevinden ayrılacağı açıklandı. 

LSEG’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada yönetim kurulu tarafından  Rolet`ten görevinden ayrılmasının istendiği, kendisinin ise bu talebi kabul  ettiği bildirildi.

Yaklaşık 8,5 yıldır Londra Borsası’nın yöneticiliğini yapan Rolet’in  görev süresi normal şartlarda gelecek yılın aralık ayında sona erecekti.

Londra Borsası’nda yüzde 5 hisse payına sahip The Children’s  Investment Fund adlı şirketin sahibi Christopher Hohn, Rollet’in görev süresinin  2021 yılına kadar uzatılması için yoğun şekilde lobi faaliyeti yürütüyordu.

İngiliz basınında son günlerde Londra Borsası’nın yönetim kurulunun  Rolet’in görev süresinin uzatılması konusundaki baskıdan rahatsız olduğu öne  sürülüyordu.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı (BoE) Mark Carney ise dün Londra  Borsası’nın yönetimine ilişkin devam eden tartışmalara yönelik, “Borsanın üst  yöneticisi için üzerinde anlaşılan sürenin ötesinden bir durum öngöremeyiz. Fakat  bu duruma en kısa zamanda bir netlik kazandırmak tüm tarafların çıkarınadır.”  ifadelerini kullanmıştı.

İngiliz yayın kurumu BBC, Rolet’e sözleşmesinde 2018 yılının sonuna  kadar olan 12 aylık süre için toplam 800 bin sterlin maaş ödemesi, yaklaşık 1,6  milyon sterlin de bonus ödemesi yapılacağını öne sürdü.

29.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p