`Merkez bankası kripto paraları kaçınılmaz gelecek`

Dash Core Group CEO’su Ryan Taylor, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto paralar hakkında yorumlarda bulundu.

Dash Core Group CEO’su Ryan Taylor 23Ekim’de Cointelegraph’a verdiği röportajda, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto paraların “kaçınılmaz gelecek” olduğunu ifade etti. Ancak Taylor’a göre, hangi kripto parayı hayatlarının bir parçası yapmak isteyeceklerine insanlar kendileri karar verecek.

Money 20/20 Konferansı’nda Cointelegraph ile konuşan Taylor, merkez bankalarının kendi kripto paralarını çıkartma konusunda bazı avantajlara sahip olduklarını ifade etti. Ancak durumun nasıl şekilleneceğine ve piyasanın nasıl tepki vereceğine dair soruların hala devam ettiğini de ekledi.

CEO ayrıca hükümetlerin çok yakında küresel olarak kripto para alanında düzenlemelere gideceğini ve riskleri daha az olduğu için öncelikle küçük ulusların harekete geçeceğini ifade ediyor. Taylor’a göre Amerikan hükümeti önümüzdeki yılın başından itibaren geçerli olmak üzere kripto para sektörünü düzenlemeye başlayacak.

Öte yandan Ryan Taylor temmuz ayında Cointelegraph ile kripto paraların güvenliği ve menkul kıymet olarak sınıflandırılma olasılıkları hakkında da bir röportaj gerçekleştirdi.

Bu haftanın başlarında Japonya Merkez Bankası’ndan bir temsilci, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto para birimlerinin pratik birer ekonomik araç olmayacağını ifade etmişti. Çünkü kripto paraların etkili olabilmesi için geleneksel para birimlerinin sistemden tamamen çıkarılması gerek.

Buna karşın temmuz ayında yapılan bir AB çalışması, merkez bankaları tarafından çıkarılan kripto para birimlerinin, mevcut kripto alanındaki rekabet yetersizliği için bir “çözüm” oluşturabileceğini ortaya koymuştu.


 
 
 

26.10.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ