`Merkez bankası kripto paraları kaçınılmaz gelecek`

Dash Core Group CEO’su Ryan Taylor, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto paralar hakkında yorumlarda bulundu.

Dash Core Group CEO’su Ryan Taylor 23Ekim’de Cointelegraph’a verdiği röportajda, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto paraların “kaçınılmaz gelecek” olduğunu ifade etti. Ancak Taylor’a göre, hangi kripto parayı hayatlarının bir parçası yapmak isteyeceklerine insanlar kendileri karar verecek.

Money 20/20 Konferansı’nda Cointelegraph ile konuşan Taylor, merkez bankalarının kendi kripto paralarını çıkartma konusunda bazı avantajlara sahip olduklarını ifade etti. Ancak durumun nasıl şekilleneceğine ve piyasanın nasıl tepki vereceğine dair soruların hala devam ettiğini de ekledi.

CEO ayrıca hükümetlerin çok yakında küresel olarak kripto para alanında düzenlemelere gideceğini ve riskleri daha az olduğu için öncelikle küçük ulusların harekete geçeceğini ifade ediyor. Taylor’a göre Amerikan hükümeti önümüzdeki yılın başından itibaren geçerli olmak üzere kripto para sektörünü düzenlemeye başlayacak.

Öte yandan Ryan Taylor temmuz ayında Cointelegraph ile kripto paraların güvenliği ve menkul kıymet olarak sınıflandırılma olasılıkları hakkında da bir röportaj gerçekleştirdi.

Bu haftanın başlarında Japonya Merkez Bankası’ndan bir temsilci, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto para birimlerinin pratik birer ekonomik araç olmayacağını ifade etmişti. Çünkü kripto paraların etkili olabilmesi için geleneksel para birimlerinin sistemden tamamen çıkarılması gerek.

Buna karşın temmuz ayında yapılan bir AB çalışması, merkez bankaları tarafından çıkarılan kripto para birimlerinin, mevcut kripto alanındaki rekabet yetersizliği için bir “çözüm” oluşturabileceğini ortaya koymuştu.


 
 
 

26.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle