`Merkez bankası kripto paraları kaçınılmaz gelecek`

Dash Core Group CEO’su Ryan Taylor, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto paralar hakkında yorumlarda bulundu.

Dash Core Group CEO’su Ryan Taylor 23Ekim’de Cointelegraph’a verdiği röportajda, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto paraların “kaçınılmaz gelecek” olduğunu ifade etti. Ancak Taylor’a göre, hangi kripto parayı hayatlarının bir parçası yapmak isteyeceklerine insanlar kendileri karar verecek.

Money 20/20 Konferansı’nda Cointelegraph ile konuşan Taylor, merkez bankalarının kendi kripto paralarını çıkartma konusunda bazı avantajlara sahip olduklarını ifade etti. Ancak durumun nasıl şekilleneceğine ve piyasanın nasıl tepki vereceğine dair soruların hala devam ettiğini de ekledi.

CEO ayrıca hükümetlerin çok yakında küresel olarak kripto para alanında düzenlemelere gideceğini ve riskleri daha az olduğu için öncelikle küçük ulusların harekete geçeceğini ifade ediyor. Taylor’a göre Amerikan hükümeti önümüzdeki yılın başından itibaren geçerli olmak üzere kripto para sektörünü düzenlemeye başlayacak.

Öte yandan Ryan Taylor temmuz ayında Cointelegraph ile kripto paraların güvenliği ve menkul kıymet olarak sınıflandırılma olasılıkları hakkında da bir röportaj gerçekleştirdi.

Bu haftanın başlarında Japonya Merkez Bankası’ndan bir temsilci, merkez bankaları tarafından çıkarılacak kripto para birimlerinin pratik birer ekonomik araç olmayacağını ifade etmişti. Çünkü kripto paraların etkili olabilmesi için geleneksel para birimlerinin sistemden tamamen çıkarılması gerek.

Buna karşın temmuz ayında yapılan bir AB çalışması, merkez bankaları tarafından çıkarılan kripto para birimlerinin, mevcut kripto alanındaki rekabet yetersizliği için bir “çözüm” oluşturabileceğini ortaya koymuştu.


 
 
 

26.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p