Microsoft, Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirlerini kullanacak

Microsoft, merkezsiz kimlik sistemlerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi halka açık blok zincirlerini kullanacağını açıkladı.

Microsoft, merkezsiz kimlik sistemlerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi halka açık blok zincirlerini kullanacağını açıkladı. Şirket, ilk olarak blok zinciri tabanlı kimlik sistemlerini Microsoft Authenticator uygulaması vasıtasıyla destekleyecek.
 
Bugün, dünyada kullanılan kimlik sistemlerinden farklı olarak merkezsiz kimlik sistemi, hükümet veya büyük teknoloji şirketi gibi tek bir merkezi organ tarafından denetlenmez. Merkezsiz kimlik sistemi, sansür olasılığını ortadan kaldırarak bireyin kimlik ve itibarı üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlar.
 
Microsoft, merkezi olmayan kimlik sistemlerini araştırmaya başladıktan sonra gizlilik, kişinin kendi mülkiyetine sahip olması ve izinsiz erişim imkanı olanakları nedeniyle halka açık blok zincirlerine yöneldi.
 
Microsoft’un resmi açıklamasında konuyla ilgili olarak, “Adem-i merkeziyetçi depolama sistemlerini, fikir birliği protokollerini, blok zincirlerini ve çeşitli standartları inceledikten sonra blokchain teknolojisinin ve protokollerinin merkezsiz kimlik sistemleri için uygun olduğuna inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.
 
Son olarak Microsoft, söz konusu merkezsiz kimlik sistemini, kendi ürünü iş hayatında kullanılan bir kimlik ve itibar platformu olan LinkedIn’de kullanmayı düşünüyor olabilir.

15.02.2018

Haberler

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eği

Piyasa hacmi o seviyenin altına indi!

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen hafif toparlanman

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasa

O ülkede dijital para yatırımlarında vergiler kaldırıldı

Gürcistan dijital para alım-satımı yapan birey ve şirketlerden artık katma