Microsoft, Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirlerini kullanacak

Microsoft, merkezsiz kimlik sistemlerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi halka açık blok zincirlerini kullanacağını açıkladı.

Microsoft, merkezsiz kimlik sistemlerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi halka açık blok zincirlerini kullanacağını açıkladı. Şirket, ilk olarak blok zinciri tabanlı kimlik sistemlerini Microsoft Authenticator uygulaması vasıtasıyla destekleyecek.
 
Bugün, dünyada kullanılan kimlik sistemlerinden farklı olarak merkezsiz kimlik sistemi, hükümet veya büyük teknoloji şirketi gibi tek bir merkezi organ tarafından denetlenmez. Merkezsiz kimlik sistemi, sansür olasılığını ortadan kaldırarak bireyin kimlik ve itibarı üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlar.
 
Microsoft, merkezi olmayan kimlik sistemlerini araştırmaya başladıktan sonra gizlilik, kişinin kendi mülkiyetine sahip olması ve izinsiz erişim imkanı olanakları nedeniyle halka açık blok zincirlerine yöneldi.
 
Microsoft’un resmi açıklamasında konuyla ilgili olarak, “Adem-i merkeziyetçi depolama sistemlerini, fikir birliği protokollerini, blok zincirlerini ve çeşitli standartları inceledikten sonra blokchain teknolojisinin ve protokollerinin merkezsiz kimlik sistemleri için uygun olduğuna inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.
 
Son olarak Microsoft, söz konusu merkezsiz kimlik sistemini, kendi ürünü iş hayatında kullanılan bir kimlik ve itibar platformu olan LinkedIn’de kullanmayı düşünüyor olabilir.

15.02.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p