PACcoin `yarım saatliğine` en büyük üçüncü kripto para oldu

Bugüne kadar adı pek duyulmayan PACcoin, dün akşam saatlerinde coinmarketcap.com`daki bir hata sonucunda 36 milyar dolar piyasa değerine ulaştı ve Ripple`ı geçmeyi başardı.

Kripto para dünyasında bazı kripto para birimlerinin çok kısa sürede değerini birkaç artırarak adından söz ettirdiğine zaman zaman şahit oluyoruz. Dün akşam bu durumlardan bir benzeri de ilginç bir hata sonucunda PACcoin için yaşandı. İlk olarak ocak ayında değerinin yüzde 140 oranında artmasıyla adını duyuran PACcoin, 3.5 trilyon adetlik toplam arzı ile kripto para dünyasındaki en yüksek arza sahip birimlerden biriydi. Mart ayının başında PACcoin ekibinin, kripto parayı ''enflasyondan korumak için'' aldığı yeniden yapılanma kararı dün akşam coinmarketcap.com'da ilginç bir tablonun ortaya çıkmasına neden oldu.YARIM SAATLİĞİNE RİPPLE'I GEÇTİ 

 
PACcoin ekibinin aldığı karar doğrultusunda PACcoin'ler geçtiğimiz günlerde 1000'e bölündü ve kripto paranın kısaltması $PAC olarak değiştirildi. Kripto para birimlerinin borsalardaki ortalama değerlerini gösteren web sitesi coinmarketcap.com dün akşam saatlerinde PACcoin'i platformda listelerken PACcoin'in toplam arzını 3.5 trilyon olarak gösterince o esnada 0.014$ değerinde olan PACcoin'in toplam piyasa değeri 36 milyar dolar olarak hesaplandı. Böylece bir anda piyasa değeri itibariyle Ripple'ı geçen PACcoin; Bitcoin ve Ethereum'un ardından en büyük üçüncü kripto para birimi oldu.
 
Tabi PACcoin'in aniden listenin üst sıralarında yer alması kripto para topluluklarının dikkatini çekti ve Google'da PACcoin ile ilgili yapılan aramalar birkaç saat öncesine göre dünya genelinde 86 kat Türkiye'de ise 93 katlık bir artış gösterdi. PACcoin'in resmi Twitter hesabından coinmarketcap.com'daki hata paylaşılırken bu tweet'in altında PACcoin sahipleri, ücretsiz tanıtım için coinmarketcap.com'a teşekkürlerini sundu.
 
Yaklaşık 30 dakika boyunca listede üçüncü sırada yer alan PACcoin daha sonra kısa bir süreliğine coinmarketcap.com'dan kaldırıldı ve toplam arzın güncellenmiş haliyle yeniden eklendi. Dün toplamda 1 milyon dolar değerinin üzerinde alım/satım işlemine konu olan PACcoin şu sıralar 0.14$ değeri ile 1252. sırada yer alıyor. 

10.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p