Powell statükoyu koruyacağını işaret etti

ABD Başkanı Donald Trump`ın ABD Merkez Bankası başkan adayı Jerome Powell, salı günkü onay oturumu öncesinde Fed`in mevcut politikasını sürdüreceğinin sinyalini verdi.

Donald Trump`ın ABD Merkez Bankası (Fed) başkanı adayı Jerome Powell, kanun yapıcılara yapacağı onay oturumu öncesinde bir şeyi açıklığa kavuşturdu: Fed`de kökten bir değişikliğe gitmeyecek.

Jerome Powell, Salı günü yapacağı oturum öncesinde Senato Bankacılık Komitesi`ne yaptığı açıklamasında Fed`in faaliyetlerine, ekonomiyi düzenleme ve yönlendirme şekline geniş kapsamlı destek vererek savundu.

Powell`ın Pazartesi günü yayınlanan açıklamasında “Hedefimiz, enflasyon kademeli olarak hedefimize doğru yükselirken, güçlü istihdam piyasasını sürdürmek. Faizlerin bir miktar daha yükselmesini ve bilançonun kademeli olarak küçülmesini bekliyoruz” ifadesi yer aldı.

Açıklamalara bakılacak olursa Powell`ın, Yellen tarafından ortya konan para politikasını büyük ölçüde sürdüreceği anlaşılıyor. Yellen yönetimindeki Fed iki yılda dört kez faiz artırımına gitti ve 4.5 trilyon dolarlık bilançoyu oldukça kademeli bir şekilde azaltma yoluna gitti.

Fed yetkilileri 12 -13 Aralık tarihlerinde bir araya gelerek para politikasına ilişkin kararını açıklayacak. Fed`in fonlama faizinde 25 baz puan artırıma gitmesi bekleniyor.

28.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p