RES ihalelerinde üçüncü gün

Rüzgar enerjisi ön lisans ihalelerinin üçüncü gününde 250 megavatlık Karaman-Mersin bölgesindeki en büyük kapasite 4 yatırımcı arasında paylaşıldı.

Rüzgar enerjisine dayalı elektrik üretim santrali  kurulması amacıyla yapılan ön lisans ihalelerinin üçüncü gününde, 250 megavatlık  Karaman-Mersin bölgesindeki en büyük kapasite 4 yatırımcı arasında paylaşıldı. 
 
Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Muhammed  Mustafa İzgeç'in komisyon başkanlığını yaptığı ihalede, Karaman - Mersin  Bölgeleri için teklif dosyaları açıldı. Söz konusu bölge için verilecek 250  megavatlık ön lisans için 70 firmanın teklif dosyaları incelendi, 38 firmanın  başvurusu alındı.
 
Karaman - Mersin bölgesinde iki farklı proje için kilovatsaat başına  -2,13 dolar/cent ve -1,52 dolar/cent teklif veren Polat Enerji Sanayi ve Ticaret  Anonim AŞ 124,20 megavat  ve 14,8 megavat  olmak üzere toplamda 139 megavatlık  kapasitenin sahibi oldu. Şirketin kuracağı santrallerin adı Karaman RES ve Mersin  RES olacak.
 
Aynı bölge için, kilovatsaat başına -1,59 dolar/cent teklif veren  Makif Rüzgar Güneş Yenilenebilir Enerji ve Elektrik Üretim Anonim Şirketi'ne 49,5  megavat tahsis edildi. Kurulacak santralin adı Makif RES olacak.
 
Sarmaşık Yenilenebilir Enerji ve Elektrik Üretim AŞ de verdiği  kilovatsaat başına -1,53 dolar/cent teklifle toplamda 49,5 megavat kapasitenin  sahibi oldu.
 
Kalan 12 megavatlık kapasitenin sahibi kilovatsaat başına -1,69  dolar/cent teklif veren  Cerenges Elektrik Üretim Anonim Şirketi'nin oldu. Şirket  Cerenges RES santralini kuracak.
 
Rüzgar enerjisi ön lisans ihalelerinde bugün toplamda 590 megavatlık  ön lisans verildi.
 
Rüzgarda 21-23 Haziran'da tamamlanan ön lisans ihaleleriyle toplamda  11 bölge için 710 megavatlık ön lisans verilmişti. 29 Aralık'a kadar devam  edilecek rüzgar ön lisans ihalelerinde şirketlere 740 megavat kapasite daha  tahsis edilecek.

27.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p