Ripple teknik analizi

CoinTürk`ten Redart isimli kullanıcının Ripple teknik analizi.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 01.04.2018)
 
Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir.(Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)Piyasanın kötü havasından XRP da nasibini aldı malesef. Haftaya 0.63$ seviyesinden başlangıç yapan XRP  hafta kapanışını ise 0.49$ seviyesinden yaparak %22’ lik bir değer kaybı yaşadı. XRP bu düşüş ile birlikte boğa sezonuna başlangıç yaptığını seviyeye(0.25$-0.3$) iyice yaklaşmış oldu. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım ve değerlendirmemize geçelim.
 
XRP piyasadaki bir çok kripto para gibi haftaya düşüş ile başladı ve hafta boyuncada bu düşüşünü sürdürdü. Hafta ordasına kadar A trendine yaklaşan XRP’ın A trendi üzerinde iki bar boyunca takıldığını görüyoruz. Ancak piyasadaki satış baskısının devam etmesi ile A trendi de aşağı kırılmış ve trendin altında üç kaoanış yapılmış durumda. RSI indikatörümüz ise 30 değerinin altına geçiş yapmış ve bu noktadan sonra aşırı satım bölgesinde yatay bir hareket sergilemiş. Bu gelişmeler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.
 
Piyasa içerisindeki hacmi yüksek kripto paralara dikkat edecek olursak hemen hemen hepsi kritik bir desteğin yakınındaydı ve bu hafta o destekler test edildi. Genel görüntüye bakacak olursak destekler aşağı kırıldı ve bir kaç gündür kapanışlar desteklerin altında yapıldı. XRP içinde aynı durum söz konusu. Daha önceden de A trendinin önemli bir destek olduğunu vurgulamıştım. Bu hafta A trendimiz malesef aşağı kırıldı ve altında üç kapanış yapıldı. RSI indikatörümüz ise yine bir çok kripto parada olduğu gibi aşırı satım bölgesinde bulunuyor. Bu durum olası bir tepkinin gelme olasılığını bizelere gösteriyor. Ancak malumunuz piyasa ne derse o olur ve şu an yatırımcıyı gerçekten zorlayan bir piyasa görmekteyiz. Piyasa olumlu bir hal alırsa XRP’da A trendinin üzerine geçilmesi rahatlama sağlayacaktır. B trendi ise direnç olarak takibimizde olmalıdır. Fiyatın bu iki trend arasında sıkışmasının devam etmesinin olası olduğunu değerlendirmekteyim. B trendi yukarı kırılır ise FIBO 0.236(0.92$) seviyesi direnç olarak takibimizde olmalıdır. Piyasa olumsuz devam edecek tablo çok daha kötü bir hal alacaktır. 0.37$ seviyesinde bir destek bölgemiz bulunmakta. Bu seviye de aşağı kırılacak olursa malesef başa dönmüş olacağız ve destek olarak XRP’ın boğa sezonuna başlanğıç yaptığı fiyat olan 0.3$ – 0.25$ seviyelerini takip edeceğiz.

02.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p