Ripple teknik analizi

CoinTürk`ten Redart isimli kullanıcının Ripple teknik analizi.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 08.04.2018)
 
Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)XRP için tam anlamıyla yatay geçen bir haftayı geride bıraktık. Hafta başında 0.49$ seviyesinde olan XRP hafta kapanışını da aynı fiyattan yaptı. Ancak hafta içerisinde 0.55$ seviyesini test ettiğini de görmekteyiz. Fakat piyasanın yönü aşağı çevirmesi ile XRP yapmış olduğu bu kâr marjını maalesef geri verdi. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım be değerlendirmemize geçelim.
 
Öncelikle grafik ölçeğini logaritmik olarak güncellediğimden gelişmeleri ve değerlendirmemi de yeni grafik üzerinden yapacağımı belirtmek isterim. Bu yeni grafiğe göre XRP C trendinden aldığı destek ile birlikte yatay hareketini sürdürmüş durumda. Hafta başında 0.55$ seviyesine doğru bir atak yaptığını görmekteyiz. Ancak tabiri caizse, piyasa maalesef XRP yatırımcısının hevesini kursağında bırakmış diyebilirim. Buradan gelen satış baskısı fiyatın C trendine kadar düşmesine neden olmuş. Bu seviyeden gelen tepki ile birlikte hafta sonu yükseliş gerçekleştiğini görüyoruz. Ancak bu yükseliş hafta başındaki seviyenin geçilmesi için yeterli olmamış durumda. Hacim barlarında ise son iki haftada ciddi bir azalma gözlemlemekteyiz. RSI indikatörü ise hafta içerisindeki satış baskısı ile 30 seviyesini teğet geçmiş ve hafta sonu gelen alımlar ile yönü yeniden yukarı çevirmiş. Bu gelişmeler neticesinde değerlendirmemize geçelim.
 
XRP logaritmik grafiğinde görmüş olduğunuz üzere fiyat oldukça kritik bir bölgede bulunmakta. C trendinin altında destek olarak (ki zayıf olduğunu değerlendiriyorum) 0.37$ seviyesi bulunuyor. C trendi aşağısında satış baskısı devam eder ise D trend bölgesine ulaşmakta hızlı olacaktır. C trendi üzerinde kalındığı sürece fiyatın A düşen trendi ile C trendi arasında sıkışması devam edecektir. Ancak bu sıkışmanın da son safhalarında olunduğunu söylemek doğru olacaktır. Piyasa olumlu seyreder ise A trendi direnç olarak takibimizde olmalıdır. A trendi yukarı kırılımı fiyat hareketinin ivme kazanmasında olumlu rol oynayacağını düşünmekteyim. A trendi üzerinde takip edeceğimiz diğer direnç ise B trendi olacaktır. B trendinden baskı gelmesi ve fiyatın yeniden A trendine dokunarak onay alması muhtemel senaryo olarak aklımızda bulunmasının faydalı olacağını değerlendirmekteyim. B trendi üzerinde ise FIBO 0.236(0.92$) seviyesi önemli direnç olarak takibimizde olmalıdır. RSI tarafında ise yönün yukarı olması ve aşırı satış bölgesinden çıkılması olumu bir görüntü oluşturmuş durumda. XRP için hacmin çok düştüğünü görmekteyiz. Yukarı yönlü iyi bir hareketin başlaması için önceki hacim barlarına benzer hacim barlarının oluşması gerektiğini düşünmekteyim.

09.04.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle