Ripple teknik analizi

CoinTürk`ten Barış B. isimli kullanıcının Ripple teknik analizi.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  
 
Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)XRP bir önceki haftaki performansının üzerine koyarak yoluna devam ediyor. Bu hafta da olumlu piyasanın etkisinde yukarı hareketine devam eden XRP yatırımcısını oldukça memnun etti diyebilirim. Haftaya 0.69$ seviyesinden bahseden XRP, hafta içerisinde 0.93$ seviyesini test etti. Bu seviyede tutunamasa da haftayı 0.87$ seviyesinden kapatarak % 26 değer kazandı. İki haftalık performansının ise %81 olduğunu görmekteyiz ki hakikaten kayda değer bir gelişme diyebilirim. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım be değerlendirmemize geçelim.
 
XRP’nin haftaya B trendinin üzerinde başlangıç yaptığını görmekteyiz. Hafta başında piyasanın yönü aşağı çevirmesi ile XRP düşüşe geçerek neredeyse B trendine dokunmuş. Bu noktadan sonra piyasanın da yönü çevirmesi ile XRP da yükseliş hareketine başlamış ve E trendini de yukarı kırmayı başarmış.

Hafta sonuna geldiğimizde ise E trendinin üzerinde kalma çabası olduğunu görmekteyiz. RSI indikatörümüz ise 70 değerinin üzerine çıkmayı müteakip yeniden aşağısına inmiş durumda. Bu gelişmeler ışığında değerlendirmeye geçelim.
 
XRP son iki haftalık performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle A düşen trendi kırılımından sonra hareketlenen XRP, dört aylık düzeltmenin ardından kaybettiği güveni de yeniden kazanmaya başladı ve OV/UV için tabloyu olumlu hale getirdi. Bu hafta ise E trendinin test edilip üzerine geçilmesini oldukça olumlu buluyorum. Umarım ki bu bölge güçlü bir destek olarak kalır. Ancak RSI indikatörümüz aşırı alımı işaret etmekte. Düzeltmeler ile devam eden yukarı yönlü hareketin OV/UV için daha sağlıklı olduğunu söyleyebilirim. KV için ise bu bölgede fiyat-indikatör uyumsuzluk takibi yapılmaya başlanmasının gerektiğini düşünmekteyim. Piyasa olumlu devam edecek olur ise FIBO 0.236(1.11$) seviyesi direnç olarak takibimizde olmalıdır. Bu bölgenin nispeten güçlü direnç göründüğünü düşünmekteyim. Piyasa düzeltmeye gidecek olur ise ilk destek bölgemiz E(0.84$) trendi olacaktır. Bu seviyenin altında ise B(0.60$) trendi takip edilmelidir. B(0.60$) trendinin altına geçecek sarkmalar görünümü oldukça negatif yapacaktır.

23.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p